Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Érdemes kimenni Amerikába au...

Érdemes kimenni Amerikába au pairnek?

Figyelt kérdés
Gondolkodom rajta, hogy ha befejezem a sulit kimenjek de előtte szeretnék tapasztalatokról olvasni. Minden érdekel! Hol és mennyi időre voltatok, jó volt, milyen volt a suli ahova be kell iratkozni, hány éves gyerek(ekre) vigyáztatok, milyen volt a New York-i képzés, könnyen megkaptátok-e a vízumot stb. Előre is köszönöm! :-)
2009. jún. 11. 19:00
 1/8 anonim ***** válasza:
56%

Nem hiszem,hogy Amerikában lenne ilyen képzés,főleg nem külföldieknek.

Több ismerősöm is van kint,nem legálisan,és a munka sem állandó.Többnyire zsidó családoknál,és pár hetes babákra kell vigyázni.

Próbálj érdelődni az amerikai követségen.

2009. jún. 11. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De van egy 3 vagy 4 napos képzés NY-ban amikor kimész és utána mész a családhoz.
2009. jún. 11. 19:41
 3/8 anonim ***** válasza:
Tényleg van ilyen képzés. Egyik barátnőm is volt aupair egy évet New York mellett. Azt mondta, hogy nagyon tetszett neki. Ha világot akarsz látni meg nyelvet tanulni, szerintem tökéletes rá. Ha viszont az USA-ba akarsz költözni hosszabb távra vagy sok pénzt akarsz keresni, akkor ez nem a neked való munka. Illegálisan ne gyere, mert nem éri meg. Nem fogsz tudni visszajönni legalább 10 évig, ha egyszer el kellene hagynod az országot és egyébként sincs annyi munka illegálisoknak már.
2009. jún. 23. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én Pennsylvaniaban voltam 1 évig, és mindenképp megérte. Rengeteg tapasztalat, élmény. A nyelvet is nagyon jól megtanultam, mikor hazaértem elsőre sikerült a felsőfokú vizsga. Viszont nagy tévedés az, hogy nyelvtudás nélkül is ki lehet menni, mert ha nem nagyon beszéled az angolt, akkor nem fogod az ott létet annyira élvezni, mert eleinte csak kínlódni fogsz. Én egy 11 éves kisfiúra vigyáztam amúgy, aki nagyon jófej volt, nem volt probléma köztünk, egyből elfogadott. Azt, hogy mennyi idős gyerekre akarsz vigyázni, nagyon át kell gondolni. Ha nem akarsz pelenkázni stb, akkor semmiképp se vállalj el kisbabát, és ha nyelvet akarsz tanulni, akkor kifizetődő már egy folyékonyan beszélő (lehetőleg iskolás) gyerkőcöt választani, viszont velük nagyobb az eély arra, hogy nem jössz ki jól vele, hiszen ennyi idősen nem biztos, hogy szimpatikus leszel neki, vagy az is lehet, hogy a rosszul mondott dolgok miatt kinevet, kicsúfol stb. Nekem szerencsém volt a családdal is, még nyaralni is elvittek. Mindenképp megbízható ügynökség által menj ki!! Nem tudom, az USA melyik részére tervezel menni, de a nyugati parton a legnehezebb családot találni. De ha komolyan érdekel a dolog, keress fel egy ügynökséget, és ott mindent elmondanak részletesen!

Sok sikert!

2009. júl. 20. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszi a választ! Los Angeles és New York érdekel a legjobban.

2009. júl. 20. 20:45
 6/8 anonim ***** válasza:

Én is elgondolkodtam rajta :)

Még én is tanulok most teszem az érettségit, majd valamilyen szakmát tanulok és kimegyek aunak.

Nyelv tanulás céljából eldadogok, annyit amennyit a suliban belémvágtak, ennél csak jobb lenne a helyzet, 1 év alatt perfektül meg lehetne tanulni.

Na majd meglátjuk :)

2009. okt. 30. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
" 1 év alatt perfektül meg lehetne tanulni" azért nem
2010. jan. 17. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

amuyg az az orientációs tábor amire te gondolsz és igen van ilyen nézd meg ezeket a blogokat ők is irodával mentek ki [link]

[link]

2010. máj. 24. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!