Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » A pár nap túltartózkodásért...

A pár nap túltartózkodásért pénzbüntetés jár?

Figyelt kérdés
Ha lehet olyanok írjanak,akiknek részük volt hasonló szituációban!Túltartózkodásért jár pénzbüntetés???Kitiltás tuti,más egyéb???
2011. júl. 7. 11:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ha akár 1 nappal is túltartózkodsz azért nem pénzbüntetés jár, hanem minimum 1, de az esetek többségében 3 év kitiltás jár! A szabály azt mondja hogy 1 és 180 nap közötti túltartózkodásnál minimum 1 év a kitiltás, de lehet 3 is!


180 napnál több túltartózkodás esetén pedig: 10 év!

2011. júl. 7. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Barátnőm 2 évet volt kint sima turistavízummal, ott helyben kért mindig hosszabbítást. Szó nélkül megadták neki. Ha látják, hogy semmi illegálisat nem csinálsz (nem vállalsz munkát), hanem csak költöd a más országban megkeresett pénzed, akkor nem kötözködnek veled.
2011. júl. 7. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Előző! Ma már nem kell turista vízum, csak ESTA! Az pedig csak 90 napra szól, nem lehet hosszabítani.
2011. júl. 7. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Utolsó, ha régi típusú útlevele van az illetőnek, akkor továbbra is szükséges a vízum, ezáltal hosszabbítható is.
2011. júl. 7. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!Munka lenne,de sajnos nem bejelentett!Estaval mennék ki...Ha viszont csak 90 napot maradok,nem nagyon éri meg!Szerintetek???

Egyébként pénzbüntetés jár a túltartózkodásért???

2011. júl. 7. 13:11
 6/11 anonim ***** válasza:
Pénzbüntetés nem jár érte! "Csak" kiutasítás a leírtak szerint. Fekete munkával pedig nem keresel annyit a 90 nap alatt, hogy az meg is érje, mert utaznod kell ott is+repjegy hazafelé.
2011. júl. 7. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Azért gondoltam,hogy maradnék...Viszont tartok a következményektől,ami vele jár...

Volt már valaki hasonló szituációban???

Mármint úgy értem,hogy ha kb.1-2 évet maradnék akkor érné meg!???Munka lenne.

2011. júl. 7. 13:39
 8/11 anonim ***** válasza:

Penzbuntetes nem jar, csak! kitiltas.

Ha nem akarsz ide tobbet vissza jonni, akkor maradj amig jol esik, tegyel felre amennyit tudsz es talan egy szebb jovot tudsz kialakitani magadnak ha visszamentel Mo-ra.


Ha a jovoben meg szeretnel ide jonni, akkor ne maradj tul, mert porul jarsz.


Ha itt maradsz 1-2 evig, es feketen jol keresel, meglatod, h akarsz-e maradni, vagy mesz haza. Ha akarsz, akkor elveszel egy amerikait es megkapod a zoldet. Utana johetsz mehetsz. Ha mar elvetted az amcsit, nem szamit, h elotte illegalis voltal, a zoldet megadjak.


Ui: nagyon sokan vannak akik turistakent jottek, majd illegalisak lettek, majd hazassag/melo utjan kaptak zoldet. A lenyeg, h az orszagot nem lehet elhagyni illegalis statuszban mert akkor nem engednek vissza.

2011. júl. 7. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Szia!Köszi!Amúgy lány vagyok!:-)

Pénz miatt mennék!Na meg persze azért körül is szeretnék nézni!Össze szedni magamat kb. 1év alatt nem tudom hogy lehet-e,nem vagyok költekezős fajta!??

2011. júl. 7. 19:20
 10/11 A kérdező kommentje:

Egyébként útitársat keresek lány személyében,aki hasonlóan ki szeretne menni Amerikába!:-)

Max. 3 hónapig maradunk (90 napnál nem több)...Együtt körbenézünk!:-)Párom van,így ha van esetleg olyan lány aki nem szeretne egyedül nekivágni,nyugodtan írhat!

2011. júl. 7. 19:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!