Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Los Angelesi nyaraláshoz...

Los Angelesi nyaraláshoz miket kell elintéznünk?

Figyelt kérdés

Jövő nyáron szeretnénk kimenni Amerikába egyik barátnőmmel, (nekem még nincs útlevelem), mennyi pénzzel érdemes kimenni? (mennyit tegyek félre erre az útra?), egy volt osztálytársamhoz mennénk ki aki L.A.be él, szóval ismerős az lenne legalább :). Minimum 1 hét amit ott lennénk. Akkor lenne a jogsim több mint 1 éves... autóbérlés így lehetséges? stb, Köszönöm :)


19/f


2011. jún. 28. 19:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

21 év alatt nem lehet kocsit bérelni. 21 és 25 között pedig csak felárral.

Kell ESTA engedély, azzal max 3 hónapot lehetsz kinnt.

+ útlevél is kell

Szerintem 1 hét nagyon kevés idő. Én 3 hét alatt nem mennék ki. Főleg, ha esetleg a régi osztálytársadnál biztosított lenne a szállás.

2011. jún. 28. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Igaza van az elsőnek! Ha van szállásod az ismerősnél, akkor legalább 3-4 hétre menj! LA-re egy hét nagyon kevés. Én New Yorkban voltam 3 hétre mentem, de még ez sem volt elég, úgyhogy augusztusban megyek megint 3 hétre, de már elmegyek Bostonba is nézelődni egy kicsit! Jó utat!
2011. jún. 28. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
én még akár 1 napra is szívesen kimennék, hogy láthassam la-t. de ez nem mostanában lesz :S
2011. jún. 28. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
köszönöm az eddigi válaszokat, én két hétre gondoltam (nem végig oszt.társamnál fogunk lakni). Tömegközlekedés tényleg olyan szörnyű mint mondják? és mennyi pénzzel érdemes kimenni?
2011. jún. 28. 20:17
 5/13 anonim válasza:
Amerikában minden jóval olcsóbb, viszont nagyok a távolságok és mivel nem vezethetsz lehet hogy jobb ha Amerikán belül is repülővel közlekedtek. Mármint oda elég sokba kerül ki a repjegy, és Amerikán belül meg nem annyira, és mivel oda úgyse jutsz ki minden nap érdemesebb elmenni pár helyre...
2011. jún. 28. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
LA tömegközlekedése mondjuk úgy, hogy "érdekes". Az elején átláthatatlan, de meglehet szokni. Én jómagam autót béreltem, mert abszolút nem drága, de ha autóbérléshez legalább 21 évesnek kell lenned, de valahol csak 25 év fölött engednek bérelni. Amúgy ha béreltek autót, akkor olyat, amiben van GPS, mert LA és környéke valami óriási!
2011. jún. 28. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Hosszabb távú közlekedésre ott a Greyhound busz vagy Amtrak vonat.

Ez egész USA-t behálózza.

2011. jún. 28. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Minél rövidebb ideig vagy kint, -fajlagosan- annál drágább!!

Az utazás a drága, nem pedig ott lenni.

Az egy hetet felejtsed is el gyorsan!!

Mások a méretek!! Pl. a Disney-be van 1 hetes belépő és akkor még nem is voltál sehol máshol, csak egyetlen helyen!)

Szóval 3-4 hétben gondolkodjál...


Autó nélkül "halott" vagy kint.

N.Y.-ban el lehetsz, mert minden sarkon metró van, de máshol nem igazán.

Ha busszal, vagy repcsivel akarsz közlekedni, ahhoz is el kell jutni valahogyan!!

Sőt! Akkora útkereszteződések vannak, hogy autó kell, hogy átmenjél a túloldalra...


A lényeg, hogy kell autó és kell valaki, aki vezeti majd!!


Amúgy utazással együtt, 1 millában gondolkodjál.

2011. jún. 29. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Vezetném én szívesen az autót, de csak 20 leszek akkor :/
2011. jún. 29. 14:57
 10/13 anonim ***** válasza:
52%
akkor menjetek autóval Oroszországon keresztül :D most elindultok, akkor odaértek addigra
2011. jún. 29. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!