Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Mik kellenek Amerikába utazáshoz?

Gaabeesz19 kérdése:

Mik kellenek Amerikába utazáshoz?

Figyelt kérdés

Egy barátom Atlantában él, és szeretné, hogy meglátogassam, azt mondta, hogy megveszi a repülőjegyet. Lehetséges-e, hogy én majd induláskor reptéren veszem át a jegyet? Kérdeztem tőle, hogy hogy fogom megkapni, azt a választ adta, hogy majd ott, a reptéren. Másik kérdésem lenne még, hogy azonkívül, hogy van útlevelem, kell vele valamit csinálni? Vízum nem kell, azt tudom, de előtte kell tennem valamit? Még sosem utaztam repülővel, főleg nem az USA-ba. Repülőtéren kell valamit fizetni? Reptéri illeték, vagy valami?

Köszi


2011. márc. 31. 18:56
 1/6 anonim ***** válasza:

a reptéri illeték benne van általában a repülőjegy árában..ha megveszed a jegyet akkor kifizetted azt is...ha barátod fizette neked külön már a reptéren fizetni nem kell


hiába van kint ismerősöd akkor is regisztrálnod kell az ESTA rendszerében...

ez akkor van ha piros útleveled van és ind előtt legfeljebb 2-3 hónappal vagy előbb Esta.cbp.dhs.gov-on válaszolsz a kérdésekre--

beállítod magyar nyelvre és értelemszerűen kell követni az utasításokat

úgy emlékszem, hogy 14 dollár ennek az ára amit dombornyomott bankkártyával kell fizetned ami nem kell ,hogy a tiéd legyen névre szólóan


kék útlevélhez még mindig vízum kell.


az ESta akkor érvényes ha közvetlen reopülővel vagy hajóval lépsz be USá-ba, szárazföldi határátkelőn való belépéshez kanada vagy Mexikó felől szintén kell a vízum


tehát ESTA---electronic system for travel authorization

2011. márc. 31. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Piros útlevél? Mármint inkább barnásabb, nem?
2011. márc. 31. 20:02
 3/6 anonim ***** válasza:
bordó
2011. márc. 31. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

ez a piros-kék útlevél dolog engem a szocializmusra emlékeztet de nagyon :D

amugy, minden új útlevél piros már?

2011. ápr. 1. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

ha most igényelsz útlevelet akkor már minden esetben piros ( vagyis bordós színezetű) útlevelet kapsz

amiben van biometrikus adat


mostmár nem adnak ki kék útlevelet, de még nagyon sok embernek kék útlevele van amíg nekik nem jár le, addig azt használják és ezért van egyszerre a kettő..amúgy talán 4 éve még kék útlevél volt csak


de aki nagyon korai időszakban kért bordó útlevelet az nem biometrikus, arra is más szabályok vonatkoznak

mindenki nézze meg, hoogy melyik típusú útlevele van a 3 közül és úgy érdeklődjön

2011. ápr. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Én nemrég, decemberben csináltattam, gondolom akkor biometrikus. Am mi az, biometrikus? Ti, válaszolók, jártatok már kint? Meséljetek légyszi utazással kapcs. dolgokat.

Köszi

G:

2011. ápr. 3. 16:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!