Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Tampába hogy mint és merre?

Tampába hogy mint és merre?

Figyelt kérdés

Hogyan lehet eljutni Tampába repülővel és menyiből lehet kihozni? Úgy tervezem jövő télre gyűjtögetek és kimennék világot látni. Aztán ha fog a hely kint maradnék egy ideig. De ha kimegyek vízummentesen mint turista és találnék normális melólehetőséget ,akkor mit kellene intézni? Vagy mi van olyankor ha tovább szeretnék maradni de nem jelentem be ha van munkám? Milyen nehézségeim lehetnek mire kell ott figyelni? vannak e kiskapuk? Azért mennék pont oda mert csak angolul tudok meg van egy rokonom akinél el tudnék csövezni ha semmi nem jön össze.

Írja már le a tapasztaltait aki járt már arra?!


2011. márc. 8. 23:45
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha kimész, mint turista max 90 napig maradhatsz! Feketén esetleg találsz melót, de ha egyszer megfognak(akár egy sima igazoltatás során is), utána hazaküldenek és soha többé nem mehetsz vissza az USA-ba.
2011. márc. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Fontos figyelmeztetés:


A vízum nélküli utazás nem vonatkozik azokra, akik tanulni vagy dolgozni szeretnének az Egyesült Államokban, illetve 90 napnál hosszabb időt szándékoznak ott tartózkodni. Ezeknek az utazóknak szükségük van vízumra. Ha a bevándorlási tisztviselőnek oka van azt feltételezni, hogy az utazó a Vízummentességi Program keretein belül tanulni ill. dolgozni fog, vagy 90 napnál hosszabb időt fog kint tartózkodni, megtagadhatja a belépést.

2011. márc. 9. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Én ezzel tisztába vagyok..

De ha találok munkát akkor az küld meghívót vagy valamit hogy vízumot váltsak. De akkor minek hazamennem ha már ott vagyok?? Erre kerestem választ.

2011. márc. 9. 19:38
 4/5 anonim ***** válasza:
Olyan munkáltatót találni aki szponzorál téged, az azért nehéz, mert valami speckó ismereteid kell, hogy legyenek, mert nem fog egy munkáltató hónapokat várni egy külföldi munkaerőre, mikor amerikaiból meg zöldkártyásból is tud válogatni százasával. Mielőtt egyáltalán felvetődne a munkáltatóban az, hogy alkalmaz, előtte hirdetni kell az állást minimum 90 napig, és ha IGAZOLHATÓAN nem talál helybelit, akkor kezdődhet az ideiglenes munkavállalási engedélyezési folyamat. Ha ESTA-val mész ki akkor pedig semmilyen körülmények között nem maradhatsz 90 napnál tovább, csak akkor ha a férjed/feleséged amerikai állampolgár. Ha tehát találsz is munkáltató aki szponzorál, akkor is haza kell jönnöd, mert a munkavállalási nem fér bele a 90 napba.
2011. márc. 9. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
legalisan van ertelme- a papirok es szukseges eljarasok -ido es penz igenyesek.illegalisan a normall fizetes feleert-mivel nem fizetnek kp a usa . nagyon ovatosann sok sikert.a floridai torvenyek alapjan a minimum a munkavallalashoz -dl-jogositvany, social security card,plus nem mint hungary,nem a papirok a vegzetsegrol szamit hanem hogy hogy milyen gyorsan es jol dolgozol, mennyire ertesz a munkahoz. sok sikert
2011. márc. 12. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!