Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Megérné Amerikába menni?

Megérné Amerikába menni?

Figyelt kérdés

Hát az van, hogy 11.es vagyok most, jövőre érettségizek ugye, de már most betöltöm idén a 18-at. Voltam kint Amerikába nyáron nagyon jó volt, keresztanyum mondogatta is hogy maradjak meg minden, dehát nem úgy mentem ki h ott maradok, azért az úgy mégiscsak másmilyen. Most azt találta ki, hogy kimehetnék úgy, hogy járnák még fél évet, + jövőre újrakezdeném a 11-et. Én nagyon szeretném, de mivel szüleim elváltak tesóm meg egyetemista Pesten, ezért hát apum vonakodik, hogy hát akkor itthagyom őt úgymond, egyedül lesz. :/ Én megértem szar lenne neki is meg minden, de ezt keresztanyum is megmondta, hogy hát nekem fogalmam sincs hogy mi akarok lenni és már csak 1 évem van hogy kitaláljam, ráadásul nem vagyok valami kitűnő tanuló, de nagyon rossz sem. Szóval itt nagyon nem tudnék mit kezdeni, ott pedig azért mégiscsak nagyobb lehetőség lenne, meg minden.

Szerintetek megéré úgy kimenni, hogyha apum azt mondja hogy oké akkor már március végén kint lennék? :) Meg lehetséges-e ez? Eltudná nekem magyarázni ezt valaki, aki már járt így, vagy ment ki tanulni, hogy milyen? :))

Köszi előre is! :))


2011. márc. 4. 20:13
 1/8 anonim ***** válasza:
Keresztanyád eltartana? Fizetné az iskoláztatásodat? Ott a jó iskola nagyon sokba kerül. Most kint is nagy a munkanélküliség,egyáltalán nem biztos,hogy valóban jobb lenne neked ott kint.
2011. márc. 4. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szija!


En azt mondom hogyha van eselyed menjel:)Apudkad is szerintem tudja ,hogy neked ez mekkora lehetoseg persze aldozatokkal jar mint minden.Abban nem vagyok biztos ,hogy ez csak ugy el tudod intezni ugynokseg nelkul.Nem akarok hulyeseget mondani olvastam mar olyat is hogy el lehet meg hogy nem.Ugyhogy ennek utanna kell jarnod a nagykovetsegen.Amikor en akartam menni nekem az ugynokseg intezett volna mindent.Egyebkent vannak valamilyen feltetelei is max 4.-es vagy 3.-as angol ami nem valami nagy dolog meg stb.Majd szerintem jonnek a hozzaszolasok,hogy ne talalgass es fejezd be otthon a sulit meg az amerikaiak ugyis butak.De NE hallgass rajuk.Te tudod ,hogy neked mi a jo es ha mar mas miatt nem is az angol miatt tutti jol jarnal:)Komolyan nezz utanna mindenne es sok sikert kivanok hozza.Remelem sikerul hidd el nagyon jol fogod magad erezni.Ha gondolod ird meg mi lett veled:)

2011. márc. 4. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Na tessek nem megmondtam:D egyebkent annyira vicces meg kiszamithato,hogy mindig mindenki csak a negativ dolgokat latja ,hogy mit hogyan nem lehet :D perszehogy draga az oktatas mint manapsag minden ,de ha nagyon akarja az ember el lehet intezni.En tovabbra is kitartok az mellett ,hogy menjel..Varom a beszolasokat:P
2011. márc. 4. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
nayon szépen köszönöm a bíztatást, és igen, keresztanyám eltartana képzeld, meg keresztapum apumnak is megmondta, hogy ő lenne felelős mindenért. :) Meg legfőképpen a nyelvet akarnám elsajátítani, amúgy nekem már könnyebb lesz menni ,mert már egyszer voltam kint. Amúgy azért is gondoltuk ezt az egészet, mert keresztanyám is csak úgy kiment, és ott is maradt még 2000-ben, aztán van ott kint egy ismerős akivel ot ismerkedett meg, ő pedig az anyjával ment ki 12 évesen iskolába járt meg minden, és elvileg ha még nem vagyok 18 addig megkapom könnyen ezt az iskolai vízumot vagy mivan. :D mondjuk nem nagyon udok róla sokat, persze majd még megkérdezzük itthon is meg minden hogy mivan, de remélem énis, hogy összejön. :) már a nyelv miatt megérné. :D dehát mostmár apumtól függ az egész. hát remélem összejön :)
2011. márc. 4. 20:40
 5/8 anonim ***** válasza:
Én is csatlakozom az előttem szólóhoz. Élj a lehetőséggel, és menj! Nem jársz rosszul, sőt, ellenkezőleg!
2011. márc. 4. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is menj, egy ilyen lehetőséget nem szabad elszalasztani. Minél előbb kerülsz ki, annál jobb. A nyelvet is megtanulod, már ottani kapcsolataid, ottani tanulmányi eredményeid lesznek mikor munkába/továbbtanulásba kezdesz; ami hatalmas előny.

És igen, 18 év alatt könnyebben beengednek, mert kicsi az esélye, hogy kinn felejted magad.


Én is voltam kint kétszer rövidebb időkre (1-2 hónap) és én sem adom fel az álmomat, hogy ott telepedjek le.


Lesz sok cinikus itt Mo-n, aki bizonygatni fogja neked, hogy "milyen rossz neked, miről maradsz le, ott milyen felszínes, buta kövér emberek vannak, unalmas..", de nem kell foglalkozni velük. Mindig azt szólják le, aki tanul, igyekszik, szorgalmasan dolgozik és jobb jövőt akar magának és tesz is érte. Ők azok, akik megöregszenek és rájönnek, hogy mennyi mindent nem próbáltak ki, mennyi lehetőséget szalasztottak el. Ne foglalkozz velük!

2011. márc. 4. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a véleményeket, élni fogok a lehetőséggel :) ;) :D
2011. márc. 5. 16:40
 8/8 anonim válasza:

Szia!

Csak most akadtam a kerdesedre, de felkeltette a figyelmem. En itt elek lassan egy eve Amerikaban. Arra tudlak biztatni, hogy ha tenyleg komolyangondolod, mindenkeppen fejezd be az iskolat, es ha tudod, tedd le a jogsit is, nagyon sokat szamit, ha van jogsid, es tudsz vezetni. Ha ez megvan, utana az interneten csinaltathatsz nemzetkozi jogsit, amit a magyarral egyutt fogadnak el, tehet legalisan vezetsz, meg akkor is, ha te magad nem vagy legalis. Mint ahogy en is (21L), fiatal vagy meg te is, 1-2 evet raszanhatsz az eletedbol, jo penzt ossze lehet szedni, es ha van segitseged, nagyon konnyen boldogulhatsz. pl. nem kell lakast keresned. Itteni iskolaztatast szerintem ne akarj, borzaszto draga.

remelem, segitettem.

2011. okt. 20. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!