Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Mondanátok érdekességeket...

Mondanátok érdekességeket Kanadáról?

Figyelt kérdés
2010. nov. 11. 18:58
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

Canada is America's hat. Ez egy mondas, de nagyon igaz.


Kanadarol nehez sok erdekesseget mondani, mert eredetiseg nem sok van benne. Nagyon hasonlit az USA-ra, de valahogy europaibb (pl. km/h-ban mernek, nem merfoldben). Bar attol fugg, hogy hova mesz. British Columbia jo hely a nyugati parton, de a del-keleti reszen is vannak szep helyek. Hiaba nagy orszag, nagyresze nem lakott vagy alig lakott. A kanadai emberek szerintem kedvesek. Nekem jo tapasztalatom van veluk. Kozvetlenebbek, baratsagosabbak az amerikaiaknal. En azt vettem eszre, hogy azert mas konyhat preferalnak, mint mi az USA-ban (europaibb kajat esznek altalaban). De amugy az osszes USA-ban elo kanadai ismerosom rendkivul buszke arra, hogy kanadai, nem is akar amerikai allampolgar lenni (statisztikailag is kimutattak, hogy a kanadaiak ragaszkodnak legjobban a kulturajukhoz, hisz mar igy is olyan hasonlo a ketto). Kanada nagyon elfogado es abszolut liberalis orszag - ellentetben az USA-val (azert mernek odakoltozni az arabok is). Mashogy megy ott a beilleszkedes, mint az USA-ban a kanadaiak barkit kanadainak tartanak, nem kell felvenni az ottani kulturat ehhez (vagy nem tudom, hogy van-e egyaltalan, amit fel lehetne venni kultura gyanant).

2010. nov. 13. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen, több nem kell :)
2010. nov. 13. 20:52
 13/24 anonim ***** válasza:

Ezt a Yonge street-et én is olvastam, hogy 1896 km hosszú, de elkezdtem google maps-on végigmenni rajta, és több helyen is megszakad, szóval nem értem, miért mondják, hogy olyan hosszú...

És mi az,hogy Quebec nem Kanada része? része, csak az épp francia nyelvű, nem angol. nem?

2010. nov. 15. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:

A Quebec-i különcködés igaz, a "nem része" persze hogy túlzás volt, de nem nagyon :-)

Két népszavazás volt az elszakadásról és nagyon ingott a léc...

2010. nov. 15. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim válasza:
Nagyon furan beszelnek, ha az amerikaihoz vagy szokva, pl. az "out" elegge viccesen hangzik :D
2010. nov. 17. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim válasza:

néztél már south parkot? :D

a kanadaiaknak 2 részből áll a fejük...x)

2010. nov. 19. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim válasza:
Hát ott az embereknek a szájuknál kettéválik a fejük. Volt egy időszak amikor Saddam Hussein volt az elnök ott de Óz varázslójának álcázta magát.
2010. nov. 22. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 bary79 válasza:
Ja, és finom a juharszirup! :)
2010. nov. 25. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

Sort a Beer Store-ban , Minden mas alkoholt az LCBO-ban lehet kapni,sor itt is van. Tehat,bemesz egy sarki uzletbe alkoholt nem tudsz venni.

Quebec-ben arulnak minden uzletben alkoholt.

2010. nov. 26. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Canada szép ország; kicsit USA, kicsit Európa,kicsit Franciaország. Az európai utazónak persze a keleti rész állhat közelebb a szívéhez: New Foundland, New Brunswick, a Prince Edward Sziget, Új Skócia, Québec és Dél-Ontario, hiszen itt voltak a gyarmati központok. Kevesen tudják, hogy Új Skócia (Nova Scotia) népessége főleg a XVIII. sz. végi, XIX. eleji skót bevándorlók leszármazottja, akik a textilipari forradalom és egyébb tényezők miatt széteső skót klánrendszerből menekültek az Újvilágba, és ott megőriztek egy darabot az Óvilágból. Ezek az emberek máig örzik hagyományaikat, népmeséiket és a korszak skót nyelvét, amely Skóciában igencsak megkopott már. Québecben is hasonló a helyzet, hiszen az itt élő francia népesség is konzerválta nyelvét, kultúráját és a XVII., XVIII. századi francia hangulatot, amit néhány kisváros és Québec óvárosa is áraszt magából.

Na és a juharsziropról még nem is beszéltem...... :)

2010. dec. 5. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!