Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Kalifornia tényleg olyan...

Kalifornia tényleg olyan szuper hely?

Figyelt kérdés
Ha a filmeket nézzük földi paradicsomnak mutatják be, ahol állandóan süt a nap, szép óceánpart, hegyek, minden jó. Azt is el kell ismerni, hogy a technológiai szektor központja mai napig, a legnagyobb IT cégek ott vannak. Ezzel szemben ismerőseim jártak kint és azt mesélték, hogy Los Angeles-ben hihetlen sok leszakadt ember van, hogy a budapesti hajléktalan helyzet ahhoz képest semmi. A négerek nagy része csöves, drogfüggő. Akkor igazából csak egy kisebb rész, aki anyagilag stabil és a jólét mégsem olyan nagy, mint a filmeken tűnik?

szept. 10. 21:56
 1/9 anonim ***** válasza:
79%
Persze. Minden évbe leég a házad, tök szuper.
szept. 10. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
15%
Kalifornia tengerpartján bekerítve és védett övezetben élnek a dollár milliárdos pénzeszsákok, a hires szinészek és Harry & Meghan. Minden ház és parkja (NEM kertek) bekamerázva és kutyás, fegyveres őrök védik. A közönséges emberek rettegnek a betörőktől, külön negyedből rajzanak ki a feketék (NEM négerek) és a drogosok. Ezekből van a legtöbb. A kolbászból van a kerítés nem a valóság.
szept. 10. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
73%
Borzasztóan meleg van, nem csak az afrok egy része olyan arrafele, sok veszélyes latin amerikai származású utcai banda is van (Compton környék pl.), San Franciscoban meg a kínai Triád szervezet. Ráadásul sok iskolai lövöldözés is van sajnos.
szept. 10. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
60%
"Borzasztóan meleg van" - nem sokat láttál akkor Kaliforniából... Vannak nemzeti parkok, sípályák...
szept. 10. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Awatpr0 válasza:
13%
A fű viszont minőségi elvileg. De akkor már inkább Amszterdam
szept. 11. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 BeefEater ***** válasza:
82%

Két hetet voltam CA-ban, a Szilícium Völgyben. Az egyik kolléga bérelt autóját feltörték az első este és mindent elvittek. A rendőrség ki se akart jönni (kellett a papír a bérelt autó miatt).

Minden baromi drága, az utak rosszabbak mint amit az USA más részein tapasztaltam. A helyközi tömegközlekedés jó és van valamennyi helyi buszjárat is (ez nem általános az USA legtöbb részén). Mondjuk hajnali kettőkor lehetetlen taxit szerezni (a diszpécser legalább 2 órás várakozást mondott). Hatalmas a kontraszt, rengeteg a hajléktalan az utcákon, az egy sarokkal arrébb levő étteremben meg $100 egy vacsora fejenként. Sok környék eléggé lepukkantnak néz ki, ennek ellenére egy kis lyuk amiben élni lehet $1M.


Ha viszont eltávolodsz a városias részektől, akkor gyönyörű a földrajza, nagyon élveztem a túrázást.

szept. 11. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Éghajlati, természeti szempontból tényleg szuper.

Viszont nagyon drága minden, de legfőképpen a lakhatás. Rengeteg a hajléktalan, amit súlyosbít, hogy sok hajléktalan más államokból is odamegy, mert jobb az idő. A fentanyl crisis országos, de tény, hogy ahol sok a csöves ott jobban látszik.

szept. 12. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
92%

Én az USA-ban élek.

Kalifornia eléggé túlértékelt. Igaz, hogy meseszép a táj, közel az óceán, egész évben kellemes az időjárás, de minden téren az egyik legdrágább állam. Magasak az adók, drágák a lakások a fizetésekhez képest. Nem hiába innen költöztek el a legtöbben tavaly is. Szinte minden évben lángokban áll, a földrengésekről nem is beszélve. Még progamozó ismerősünk is él lakókocsiban, mert a munkahelye környékén nem tudja megfizetni a lakást. Egy másiknak pedig tavaly leégett mindene, így majdnem hogy hajléktalan lett. Én biztos nem laknék a nyugati parton.

szept. 12. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
40%

#8: „...Én biztos nem laknék a nyugati parton.”


Seattle se lenne jó?

szept. 13. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!