Utazás Texasba/Idahóba?
Jövőre (már ha addig kinyitnak a határok) tervezek menni ismerőseimhez az USA-ba. Mennyire bonyolult egy ilyen sok átszállásos dolog? Nem tévednék el? Plusz miért nincs több közvetlen járat? Pl. a LOT megy New Yorkba, de ha mondjuk Colorádóba akarok menni, akkor plusz kétszer át kell szállni, mondjuk Párizsban, aztán még USA random reptér és onnan a céldesztináció.
Ja és amiket kidob BravoFly stb. azok oda-vissza árak? Nekem ilyen 370.000 HUF körül jön ki ennyi átszállás. Hogy az egyszerűbb? Így megvenni a jegyet, vagy van valami egyszerű módszer erre a sok átszállásra?
Köszi előre is, de még soha nem utaztam átszállással, csak rövidebb utakon voltam. Nem tudom, hogy működik.
Szörnyen meglepő lesz amit mondok: ugyanazért nincs több közvetlen járat Európából az USA tagállamaiba, amiért Bivalybasznád-alsóról se repülhetsz egyenesen Barcelonába. Mert nincs rá piaci igény, ami eltartaná az ilyen járatokat.
Az átszállás szerintem hülyebiztos gyakorlatilag minden reptéren, de persze az emberi hülyeség mindig felül tudja múlni a legtutibb piktogramokat is. Ha az eddigi repüléseid során el tudtad navigálni magad az útlevélellenőrzésig meg a poggyászfelvételig, akkor az átszállás se lesz sokkal bonyolultabb, csak kövesd a táblákat.
A keresők oda-vissza árat mutatnak, de a 370 ezer marha sok. Ami nem meglepő, ha budapesti indulással keresel olyan obskurus reptereket, mint az Idahoban lévők. Ha bármennyire is figyelni kell a kiadásokra, javaslom az alábbiakat:
1. Google Flights >>> BravoFly és az összes többi jegykereső. Ha nagyon keresnél máshol is, akkor Skyscanner, Momondo a javaslatom.
2. Budapest mellett bécsi indulást is nézz.
3. Flexibilis dátumokra keress, a Google Flights automatikusan így mutatja hónapos bontásban a naptárat, de más oldalak nem mindig.
4. Darabolt fel az utat ésszerű részekre. Budapest/Bécs-New York retúr simán megvan 150 ezer alatt, akár 120-ért is. Városnézel egy napot, aztán kb. 100 dolcsiért, külön foglaláson repülsz tovább Denverbe, Dallasba, Houstonba és az egyéb nagyvárosokba. Vagy 2-300-ért a közepes regionális repterekre, mint Boise vagy Austin, ha olyan a cél.
5. Nézd meg a célváros repterének a wikipedia oldalát, van-e közvetlen európai járatuk. Aztán nézd meg, hogy oda Pestről el tudsz-e jutni közvetlen fapadossal és úgy mennyire jönne ki a végösszeg.
A 370 ezerhez viszonyított különbözet bőven fedezni fog oda-vissza 1-1 teljes napot New Yorkban oda-vissza, szállással. Persze érdemes ennél tovább maradni, de naponta 250 dollár kiadással kell számolni.
Hol nézel jegyeket? Nekünk van 2 úticélunk (egy nyugati egy keleti parti), amiket évente 2-3 alkalommal megteszünk, eddig $1200-2000 között mozogtak a jegyek, most $600-800.
Én egyébként a feldarabolását pont nem javasolnám, mi már többször repültünk domestic járatokkal, amiket külön foglaltunk és mindig drágábbak voltak, mintha ugyanazt az útvonalat egy hosszabb út részeként foglaltuk volna. Általában egyben foglalva sokkal olcsóbb.
Viszont Bécsből indulni tényleg jó ötlet, legalábbis érdemes szétnézni, hogy milyen opciók vannak.
A sok átszállást nyilván függ az indulás és az érkezés helyétől is, de valószínűleg a te útvonalakon nem nagyon lehet megúszni.
Ennek csak annyi a hátránya, hogy hosszabb az út és unalmas ha sokat kell várni a csatlakozásra, de amúgy tényleg bárki meg tudja oldani egyedül.
Az első amerikai reptéren érdemes nem 40 perces átszállást nézni, mert ott van az útlevél ellenőrzés, ki kell venni a csomagot és újra feladni (ez annyi hogy leveszed egy szalagról sétálsz vele 5 métert kb, odaadod a cetlit amit a repülőn kitöltöttél egy vámőrnek és visszadobod egy másik szalagra). Itt azért előfordul hogy sokat kell sorban állni, szóval érdemes 1,5-2 órát hagyni a következő járatig.
#2, tényleg valami extrém törpe repteret kell becéloznotok, hogy $2000 legyen a legolcsóbb elérhető megoldás Budapestről. Persze feltéve, hogy a kényelem nem az anyagiak felett álló szempont és a dátumok, átszállások flexibilisek.
Amit én említettem a kérdezőnek az első válaszban az a (szerintem) racionális megközelítés, de kivételek nyilván előfordulhatnak. Főleg az olyan Európából csak közepesen jól ellátott repterekre, mint LA és SF kivételével gyakorlatilag az összes amerikai nagyváros, ami nincs a keleti parton.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!