Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Hajvasalót, elektromos dolgot...

Hajvasalót, elektromos dolgot lehet vinni Amerikába, ha igen akkor a kézipoggyászban, vagy a bőröndben?

Figyelt kérdés
Azt mondta nekem valaki,hogy nem lehet semmi elektromos dolgot vinni, mert az átvilágításnál zavarhatja a berendezést. Ez igaz?
2010. aug. 16. 16:32
 1/4 anonim ***** válasza:
reptértől kérdezd meg. egyébként a bőröndben tuti.
2010. aug. 16. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Bármiben viheted, kéziben is, de böröndben is.


DE ott 110 volt van és más dugaj. Vagy is ezzel a dugóval nem fog bele menni. lehet fillérekért átalakító dugót venni, de az akkotr is csak 110 voltal fog menni.


én kivittem annyak idején a szörtelenítö gépemet, és mint egy lasított felvétel csinálta.

2010. aug. 16. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mert nem csak átalakító dugót kell venni, hanem olyan dugót, amelyben van transzformátor is. De arra nagyon kell figyelni, hogy ezek a transzformátorok nem igazán szeretik a nagy teljesítményt, kb. 4-500 W-ig vannak "hitelesítve", tehát egy vasalót ne dugj rá. Meg klímát se erről üzemeltess!

Amerikában nem csak a hálózati feszültség, hanem a frekvencia is eltér a hazaitól, így én meggondolnám, hogy beledugok-e egy 230 V AC 50 Hz-re tervezett berendezést a 110 V AC 60 Hz-es rendszerbe. Bár tény, hogy fordítva nagyobb a valószínűsége, de akár még elektromos tűz is keletkezhet.

2010. aug. 16. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
hat en sosem jartam jol, amikor az otthoni elektromos keszulekeket akartam hasznalni, vagy forditva. Az atalakitok sem jok a nagyobb feszultsegu dolgokra...max telefontoltokhoz jo. En inkabb vennek Amcsiban egy hajvasalot, ha nagyon kell...sokkal olcsobbak itt, mint otthon. mar 10 dolcsi korul lehet venni oket...talan olcsobb is mint atalakitot venni!:-)
2010. aug. 16. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!