Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Az Usában szeretnék továbbtanu...

Az Usában szeretnék továbbtanulni, gyakornokoskodni, tudtok sgíteni?

Figyelt kérdés

Ha az USÁban szeretnék tovább tanulni kb. két év múlva, mert akkor végzek az egyetemen , akkor

- poszdraduális mérnöki képzésre jelentkezhetek már rögtön az az utáni tanévre ?

- a PhD-ra ösztöndíjat szeretnék elnyernim esetleg emellett dolgozni - gyakornokoskodni a kinti egyetemen. szívesebben fogadnának-e, ha az ösztöndíj mellett dolgoznék is az egyetemnek ?

két mérnöki - egy egyetemi építész és egy bolognai rendszerű bsc-s formatervezői diplomával - tbbre mehetek-e , mint csak eggyel ?

- egyszerre egy sulit lehet csak ösztöndíjjal végezni (phd) vagy lehetséges ezzel párhuzamosan Msc -re is járni a másik szakomon?


2010. aug. 15. 19:18
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
bocs az elírásokért ..
2010. aug. 15. 19:22
 2/13 anonim ***** válasza:
Ha meg van erre a projektre a tobb millio Ft-od, akkor termeszetesen lehetseges es az egyetemek tart karokkal fognak fogadni. Ha nincs, akkor ez nem lehetseges. En nem tudok rola, hogy Phd-re osztogatnak a teljes fedezetu osztondijakat foleg kulfoldi diakoknak. Szerintem ilyen nincs. Osztondijat max. a sajat magyar egyetemeden keresztul tudsz elnyerni. Itt erre esely=0. Nemcsak neked, mindenkinek. Hol van ez az osztondij, amirol irsz? Letezik egyaltalan? Dolgozni korlatozott oraszamban lehet tanulo vizumon. Lehet, hogy az epiteszmernok diplomaddal munkavallaloit kaphatnal kesobb, mikor a valsag elmulik. Arra nagyobb az esely, mint erre az osztondijra.
2010. aug. 17. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Szia!

van ezzel kapcsolatban konkrét tapasztalatod vagy csak ezt gndolod ? Egyébként pl. a fulbright ösztöndíjnak is vannak olyan fajtái, amik teljes phD-ra vagy Msc/Ma részképzésre vonatkoznak, úgyhogy ez így nem igaz, hogy ilyen lehetőségek márpedig nincsenek.


Valaki volt kint esetleg gyakornok , phD-s ? Lécci írjatok !!!! Köszi!

2010. aug. 17. 18:30
 4/13 A kérdező kommentje:
ja, amúgy egy volt iskolatársam apja fizikus , és az egész családját kivihette 3-4 évre anno ( két gyerek, feleség ), amikor kint végezte a PhD- t . A gyerekek ott jártak általános alsóba. Szóval akár családostul kicuccolni i van lehetőség több mint egy évre ...
2010. aug. 17. 18:33
 5/13 anonim ***** válasza:
Van lehetoseg, csak ritka, mint a feher hollo. A Fulbright osztondij pedig tudtommal nem 3 evre szol es utana van megkotes, hogy vissza kell menned Mo-ra. Nem voltam osztondijas, de itt tanultam az USA-ban, 2 diplomat szereztem, ezert valamennyi fogalmam van errol...meg amerikai allampolgaroknak sem nagyon van osztondij. Attol fugg, milyen szak, milyen eredmenyeket ertek el. De neked lehet, hogy van eselyed munkavallalaloira kesobb, mert a diplomad kelendo, mikor nem recesszio van.
2010. aug. 17. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
De amugy nem tudom, hogy miert tetted fel ezt a kerdest ide ahelyett, hogy az adott osztondijt kibocsato helyhez fordulnal es megkerdezned, hogy milyen lehetosegek vannak. Nyilvan az a par szaz ember, aki igy kapott osztondijat, nem valoszinu, hogy fog ide irni.
2010. aug. 17. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Szia.

köszi . Persze, érdekődöm én máshol is, csak igyekszem minél több helyről infót gyűjteni. A fulbright alapból egyéves, de van 3 éves is.

Megkérdezhetem, hogy hol és milyen területen tanultál ? ÉS a két diplomát egyszerre vagy egymás után szerezted ?


Kint születtél vagy tanulni jutottál ki ?


Én meg fogom próbálni a fulbright-ot is, meg más programokat, ösztöndíjakaat is ; de ezek sose garantáltak, szeretnék egyetemekkel is kapcsolatot felvenni.

Szerinted előnyt jelent, ha a PhD mellett dolgozok az egyetemnek ?

A másik szakom (Bsc diploma) szintén mérnök szak, Bécben csinálom, ill. van külföldi tapasztalatom - Németo. és Spanyolo., ahol irodáknál dolgoztam nyáron .

Így több nyelven is megállnám a helyem, ha az egyetemnek külföldi kapcsolatban kell sagíteni ( persze nyilván ma már mindenki tud angolul , de mégis, hátha előny a többnyelvűség .. )

Építészetet és Industrial design-t tanulok.

2010. aug. 17. 19:16
 8/13 A kérdező kommentje:

Amúgy amerikai állampolgár is vagy ?

És ha nem, és nem voltál ösztöndíjas, megkérdezhetem, hogy

tudtad fizetni a két sulit ? Én úgy tudom, az amerikaiak közül szinte senki se saját zsebből állja, hanem lehet kapni mindenféle ösztöndíjakat, támogatásokat, ami nagyjából fedezi a legtöbb hallgatónál a tandíjat. Itt most az átlagos amerikai egyetemistára gondolok.


Hogy is van ez pontosan ? milyen ez a rendszer ?

2010. aug. 17. 19:19
 9/13 anonim ***** válasza:
Ugy mukodik, hogy egy atlag amerikai egyetemista valoban nem sajat zsebbol allja a sulit, mert nem birna, igy azt csinaljak, hogy felveszik a diakhitelt (Federal Student Aidnek hivjak es csak am-i allampolgarok es zoldkartyasok jogosultak ra) es diakmunkat vallalnak. Nagyon kevesen kapnak osztondijat. Az szinte senki kiveve, ha pl. katona vagy vagy kiveteles sportolo. En vegig kituno tanulo voltam megsem kaptam osztondijat vagy tamogatast. Ezzel nagyon sokan igy vannak. Te mas lapra tartozol, mert nemzetkozi, kulfoldi diakkent neked annak 2-3-szorosat kell fizetni, amit egy itteni diaknak, pedig meg az itteni diak sem tudja fizetni a sajat tandijat.Ezert mondtam, hogy a terved nagyon sok penz nelkul megvalosithatatlan. Max. reszleges osztondij van, az sem fedez mindent. Ha kint elsz, enni kell, kozlekedni, oltozkodni kell es az sem kis koltseg.
2010. aug. 17. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

köszi szépen.

és ez azt jelenti, hogy az amerikai diákok 10-20 évig fizetgetik vissza a diákhitelt ?

2010. aug. 18. 11:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!