Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Kanadai élet hogy hozható...

Kanadai élet hogy hozható össze a legkönnyebben?

Figyelt kérdés

Nincs hiányszakmám, így legálisan nem kapnék vízumot. Angolul jól beszélek viszont, és van egy kisebb mennyiségű pénzem is ( 5m huf).


Legbiztosabb pont lényegében házasság útján lenne, leszervezni egy kandai állmapolgárságú nővel pénzért cserébe. Vannak itt esetleg ezzel kapcsolatban, vagy bármilyen más móddal, tapasztalatok?



2020. jún. 26. 15:56
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
10: ezeket tapasztalatból írod, ha igen, kitudnád bővebben fejteni a sztoridat (kiköltözés előtt után, kinti boldogulás stb)
2020. jún. 28. 16:25
 12/18 anonim ***** válasza:

Mivel a célországom ahova ki akarok költözni Norvégia, így sok mindennek utána néztem, többek között a nyelvtanulásnak is.

Nyelvtanulást már otthon is el tudod kezdeni, ha akarod, nagyon sok anyag van fent. Könyvből is van fent sok, amit el tudsz érni, Pa Vei-t szokták sokan használni, ez egy egynyelvű könyv, norvég nyelven tanítanak meg téged norvégul.

Két nyelvűekből is (angol-norvég) van egy csomó.

Viszont online tanfolyamok is vannak, FutureLearnnek is vannak norvég online bevezetői angol nyelven.

Van FBon Tanuljunk együtt norvégul csoportok, oda is nagyon sok anyagot szoktak feltölteni, magántanárok elérhetőségét is, stb.

Kiköltözés. Na, ez a húzósabb része, mert elég drága a kiköltözés. 1-1,5 millió alsó hangon, mert a lakhatás nagyon sokat elvisz. Itt is ugyanazok az aranyszabályok, mint szoktak lenni, hogy nagyvárosban drága az élet, viszont több a munka. Vidéken olcsóbb a lakhatás, de viszont kevesebb a munka, nehézkesebb a közlekedés, autót fent kell tartanod, stb.

Nagyvárosba azért szokták javasolni a költözést az elején, mert hiába drága, könnyebben találsz állást az elején. Meg itt jóval több az olyan lehetőség, ahol angollal is megértetted magadat, míg nem megy addig a nyelv.

A fizetés soknak tűnhet, de viszont drága is kint az élet. Ahogy utaltam rá korábban a lakhatás nagyon drága tud lenni. Szakmád nem tudom mi, így nem is tudom mennyire tudnál könnyen elhelyezkedni benne.

Kinti élet olyan, hogy az elején nehézkes elindulnod, de utána elég jól be tud jönni.

2020. jún. 28. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
19%

Norvégiaban éltem 1 évet

Kanadaról nem tudok nyilatkozni de ne haragudjatok,nem hiszem el,hogy ilyen bonyolult lenne

Borsodban a c betűs etnikumok mind Kanadába mentek

Kanadaban már annyi roma van,hogy konkrétan létezik már egy ottani Hős utcájuk és nem hiszem,hogy a sped meg koko függő Lakatos Józsinak olyan hihetetlen szuper hiányszakmája van...

2020. jún. 28. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Akkoriban kitalálták hogy őket üldözik magyarországon, menekültként jutottak ki..
2020. jún. 28. 18:29
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
A romák menekültként mentek ki, származásukra, üldöztetésükre hivatkozva. Sokan ki is jutottak, de mivel nagyon "leszerepeltek", Kanada már sok éve nem fogad roma menekülteket Magyarországról. Egyébként itt is úgy élnek, mint otthon, segélyeken, bűnözésből, trükközésből, 8-10 ember egy lakásban, igénytelenül. Szóval nem cserélnék velük. De vannak köztük olyanok is, akik megtanultak angolul, beilleszkedtek, dolgoznak, és normális életet élnek, míg Magyarországon hátrányban voltak a származásuk miatt. De ők a kisebbség. Egyébként is többnyire Toronto környékén él mind, más tartományokban nem jellemző. Ha normális munkát, életet szeretnél, akkor végig kell járnod a hosszadalmas bevándorlási eljárást. Lopni, csalni, segélyen putriban élni Ausztriába is kimehetsz.
2020. jún. 28. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

15-ös köszönöm,nem tudtam.

Most ez lehet buta kérdés de akkor én is mehetnék oda azzal,hogy üldöznek?

Ruszin származású vagyok szóval tudnám azt mondani,hogy Magyarországon ukránnak,Norvégiában meg orosznak néznek és emiatt megkülönböztetés ér.

Vagy ez a kiskapu már nem érvényes oda?

2020. jún. 28. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

16: Nem. Még az ukrán konfliktus előtt Kanada végeztetett egy tanulmányt az ilyen üldözésekről. Az meg kihozta, hogy egész Európában nincs üldöztetés, ezért egész Európából (Ukrajna helyzete nem tudom, hogy változott-e náluk) nem adhatsz be, mert automatikusan visszautasítják. A cigányok kérelmét is majdnem mind visszautasították. Ők nem azért éltek ott, mert megkapták, hanem kiskaput használtak ki. Amíg le nem ment a kérelmük kivizsgálása élhettek kint, de pont az ilyenek miatt gyorsították fel az egész rendszerüket.

Még Miskolcot is teleplakátolta Kanada kormánya, hogy milyen következményekkel jár, hogyha hamisan kérsz politikai menekült státuszt náluk. Nem, nem vicc, tényleg kiplakátoltatta Miskolc cigány telepeit, mert többek között onnan jött az egyik legtöbb kérelem.

Meg nem volt annyi elég, hogy azt mondod összekevernek, ott tényleg olyan indok kell, hogyha visszamész Magyarországra simán meghalsz. Cigányok is azt hazudták már rá a kérelmi papírra, hogy faji alapon üldözik őket, sokukat megölik, csak azért, mert cigány, stb.

2020. jún. 30. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
A PR megszerzése kb. egy évbe kerül házasodás után. Sajnos a nők itt nem adják el magukat idegeneknek pénzért cserébe. Szerintem mondj le ezekről az álmokról, hacsak nem találsz igaz szerelmet, aki tényleg támogat. Amíg nincs PR dolgozni sem tudsz, addig a feleség tart el... Én egyedülállóként kb 4500 kanadai dollárból élek havonta, plusz egy ember kb. 2000 dollár lenne. Senki nem fogja ezt egy idegennek fizetni.
2020. júl. 5. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!