Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Az utazási irodát megkerülve,...

Az utazási irodát megkerülve, közvetlenül a szálláson foglalni. Megéri? Kedvezőbb árat kapok?

Figyelt kérdés
Görögországi nyaralást szeretnénk, a kinézett apartman telefonszáma megvan, a szállásadó elvileg magyarul is tud. Lehetséges-e hogy olcsóbb lenne így, mint utazási irodán keresztül? Vagy van ugyanaz az ár és abból kap x %-ot az utazási iroda?
2010. máj. 17. 16:16
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

jellemzően nem.

egy utazási iroda lefoglal egy csomó szobát egész idényre. ez biztos bevétel, erre kap valamennyi (sok) kedvezményt. ha te odaállítasz, akkor nem fogod annyiért megkapni, sőt még esetleg többért kapod, mintha az utazási irodában foglalnál.


ez persze csak akkor igaz, ha az az utazási iroda rendszeres kapcsolatban van a szálláshellyel.

2010. máj. 17. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, én is erre gondoltam, hogy nem ilyen egyszerű.
2010. máj. 17. 16:31
 3/5 anonim ***** válasza:

vannak helyek ahová érdemes utazási iroda nélkül elmenni,mert sokkal olcsóbb..mi például Thaiföldre mentünk egyénileg.Csak megvettük a repülőjegyeket,és hátizsákkal útnak indultunk..Amikor megérkeztünk alig 10 percen belül egy nagyon szép szállást találtunk elfogadható árért..fele annyiba került a két hét nyaralás,mintha irodán keresztül intéztük volna..

Szerintem Görögországban is olcsóbban jössz ki,ha egyénileg próbálkozol.Csak nem árt tudni angolul,hogy rendesen a képben legyél..

2010. máj. 17. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mindkét válaszolónak teljesen igaza van, én sem tudok újat mondani, csak annyit, hogy hívd fel azt a telefonszámot és kérdezd meg, hogy mennyi az annyi. Ő mond egy árat, de megköszönöd, azt mondod, megbeszélitek és kész. Lehetséges, hogy nem is egy olcsóbb kategóriás apartman száma van meg, így kicsit csalóka. Nézelődj interneten, hogy átlagban mennyiért hirdetnek apartmanokat. Majd menj be utazási irodákba, és kérdezz rá ott is mennyiért ajánlanak ilyen utakat, így össze tudod hasonlítani melyik is neked a jobb.
2010. máj. 17. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2010. máj. 18. 16:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!