Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Megérkezik két héten belül az...

Megérkezik két héten belül az útlevél? Mekkora az esély rá?

Figyelt kérdés
2008. szept. 15. 21:22
 1/10 anonim válasza:
100%
ha gyorsan kell kerd surgossegivel.. ugy ugyan dragabb.. de harom napon belul megkapod..
2008. szept. 15. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én nem sürgősségivel kértem és 5 napon belül kész volt!
2008. szept. 16. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha sürgősségivel kéred, akkor is egy hét a biztos vállalt határidő, és abban az esetben csak személyesen veheted át.

Viszont ha nem sürgősségivel kéred, akkor postán kapod meg öt napon belül... Ez a tapasztalat. Persze hivatalosan a sürgősség öt nap, normál eljárás harminc nap. De két héten belül szinte biztos, hogy megkapod. [Persze tény, hogy ez "kiszámíthatatlan", mivel a vállalt határidő harminc nap, így a "tutibiztos" az a sürgősséggel kért útlevél. De annak az illetéke dupla. Én kockáztatnék, és nem sürgősséggel kérném. :)]

2008. szept. 16. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én hétfői napon adtam be a kérelmet sürgősségi nélkül, és még azon a héten hozta a postás az útlevelet.
2008. szept. 16. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
100%
persze,elvileg kéne jönnie!
2008. szept. 16. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Akkor én vagyok az ellen példa. Direkt nem kértem sürgősségivel, mert én is úgy tudtam, hogy 5 nap sürgősségi nélkül is. DE nekem 16 nap alatt érkezett meg.
2008. szept. 16. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Ha szólsz az okmányirodában, hogy sürgős lenne, mert mittomén el kell utaznod vagy valami akkor szerintem gyorsan elkűldik..velem is már volt ilyen.
2008. nov. 10. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én is csak azt tudom mondani, hogy hivatalosan normál árért 30 napos határidőt vállalnak, sürgősségivel(=dupla ár) egy hetes határidőt és személyesen kell elmenni érte.

Szóval ezek a hivatalos papíron leírt határidők, hogyha esetleg kedvem támadna beléjük kötni hogy miért így meg miért így, akkor tudjad, hogy ők ezt vállalják.



Ezzel szemben a gyakorlati tapasztalatom. Nyáron, útlevéligénylés szempontjából szerintem mondhatni csúcsidőben igényeltem, nem sürgősségivel, és valóban egy héten belül hozta a postás.

De hát feljebb is írja valaki, hogy 16 nap volt. Szóval ha nagyon sok múlik a gyorsaságon, akkor lehet, hogy megéri inkább biztosra menni és fizetni érte, annak ellenére, hogy igen nagy eséllyel felár fizetés nélkül is megkapod egy héten belül.

2008. dec. 13. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Megkééne hogy jöjjön.
2010. jún. 28. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 a piccie Barbíííííí válasza:
én ugy tudom hogy először e kell jelentkezni, aztá 1 honap mulva felhivnak felveszik az adatokat, lekell fényképezkedni, és aztán még 1-2 honapot kell várni!!!!!! nálunk igy müködik
2010. aug. 1. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!