Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » A 20 kg-ba beletartozik a...

A 20 kg-ba beletartozik a kézipoggyász is?

Figyelt kérdés
Easyjettel repülünk a párommal Angliába. Lefoglaltam a repjegyeket, ami ha jól olvastam 20-20 kg poggyász felvitelére jogosít. Ebbe beletartozik a kézipoggyász is, vagy azt még plusszban vihetünk a 20 kg-on felül? És összevonható-e a kettőnk poggyásza? Úgy értem, hogy nem két 20 kg-osat vinnénk, hanem egy 40 kg-osat.
2008. aug. 31. 17:52
 1/8 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, nem vonható össze a kettőtök poggyásza. (Akkor pl. egy 5 fős család 100kg-os poggyászt is feladhatna? Nem hinném!) Viszont a kézipoggyász nem számít bele a 20kg-ba, nekünk azt le sem mérték, pedig azok is jó nehezek voltak!
2008. aug. 31. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
2008. aug. 31. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Értem. Viszont ha lemérik elég rosszul járok, mert +3 kg súlytöbbletre (ha a neten rendelek) kb. 14000 forintot kell fizetni ha jól emlékszem. A reptéren mégtöbbet. Ezért szeretnék teljesen tisztában lenni a dolgokkal.
2008. aug. 31. 18:50
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszike 2. válaszadó. Ez hasznos oldal lesz számomra, ahogy rápillantottam.
2008. aug. 31. 18:51
 5/8 anonim ***** válasza:
A kézipoggyász esetében a megadott méretek (cm) számítanak, és nem a súly, ezért nem mérték le nekünk sem, hogy hány kg. A nagy poggyász pedig max. 20kg legyen, ha nem akartok ráfizetni. Egyébként mind2 választ én írtam! :)
2008. aug. 31. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Összevonható a poggyász, pakolhattok egybe, csak akkor együtt menjetek oda csekkolni, bár gondolom, úgyis közösen van kiállítva a jegyetek. A kézipoggyász külön számít, ez elméletben maximum 10 kg lehet, gyakorlatban viszont a kutya sem méri. Én pl. a megadott méretek alapján szépen lemértem a kisbőröndömet, nem fért bele a megadott kézipoggyász-keretbe, feladtam. Aztán mikor szálltunk be a gépbe, legalább az emberek felének ugyanilyen méretű kisbőröndje volt kézipoggyászként.
2008. aug. 31. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A poggyászsúly összevonásának lehetősége nem igaz. Azaz ezt a check in pultnál dönti el az éppen aktuális személyzet, hogy elfogadja-e vagy sem.


Hozzáteszem: Nem célszerű és a repülés biztonságát veszélyeztető az, hogy egy csomagban két ember "utazik".

Nekem már volt történetem arról, amikor utaztunk, az összes csomagot az én nevemre vette fel a check-inben a fiatalember. Ez kb. hatvan kiló volt, a nevem alatt. Aztán itthon kilépéskor a csomagellenőrzéskor világosítottak fel, hogy bizony ha most valamelyik utazótársam esetleg a csomagban csempészett volna, vagy vámjogi szabálysértést követ el stb. akkor én most helytálltam volna. Hiszen a nevemen fut a csomag, így felelős vagyok. Sőt, akár a két velem utazó személy "elő is állíthatták volna", mert nem a nevükre szóló csomag volt a birtokukban.


Amúgy a járatra történő bejelentkezéskor nem igazán szoktak ebből problémát csinálni. De csinálhatnak.

2008. aug. 31. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Sőt a 20kg ba még Te is beleszámítasz..
2008. szept. 1. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!