Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » 1000 €uroból ( az...

1000 €uroból ( az üzemanyagon kívül ) kijön egy 2 hetes európai ( olasz, francia ) kempingezés sátorban,2 naponta váltott helyeken?

Figyelt kérdés
Az üzemanyagköltségen ki tudom számolni és az autópályadíjakat is. Az reális, hogy napi 30 €uroval számoljam a szállást 2 felnőttre és 2 gyerekre? Gondolom 20 €uro elmegy naponta élelmiszere és még 200 €uro belépőkre. A kempingeket is leszokták előre foglalni?

2015. febr. 10. 09:31
 1/6 anonim ***** válasza:

A kempingekben majd mindenhol van gyerekkedvezmény, ill. bizonyos kor alatt nem is kell fizetni. A 30 EUR/nap szűken, de reális lehet. Sok helyen az a tapasztalatom, hogy a sátor és a bungaló ára között nincs lényeges különbség.

A kemping ára általában több tételből jön össze: helyár + személyenkénti díj, autó díja, üdülőhelyi díj. A honlapokon lehet erről tájékozódni. Hamarosan lesz az Utazás kiállítás, ott is érdemes begyűjteni a megcélzott terület ajánlatait.

Az élelmiszerre költött 20 EUR/nap-ot akklor érzem reálisnak, ha boltban vásároltok és magatok főztök a kempingben. Beülős helyek 4 tagú családnak már nem fér bele. Esetleg néhány alkalommal a nyaralás során.

Érdemes előre telefonon vagy e-mailben megkeresni a kempinget. Vagy azt mondják, hogy regisztrálták a foglalást vagy azt, hogy nem kell előre foglalni, csak jönni. Tapasztalatom szerint az utóbbi a gyakoribb. Általában sátorral még főszezonban is szokott szabad hely lenni. (Ha folyamatosan telt ház lenne valahol, akkor kevés a kapacitás, és előbb utóbb maguk rájönnek erre és bővítenek.)

2015. febr. 10. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

"Gondolom 20 €uro elmegy naponta élelmiszere"


Napi 20 euro egy 4tau csaladnak? eleg neccesnek tunik. Egy pizza 7-10 euro, egy gomboc fagylalt 1-2 euro...

Es minden egyeb elelmiszer hasonloan draga, plane kempingben.


Mi 3an szoktunk olyan napi 50euro korul kolteni kajara...

2015. febr. 10. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem pont a kemping melletti kisboltban kell a nagybevásárlást megtenni. Élelmiszer vásárláshoz azokat az üzleteket érdemes megkeresni, ahol a helyiek is vársárolnak. A szupermarketek általában beválnak. A helyi piacon is érdemes körülnézni, sők sok benyomást lehet szerezni a helyről.
2015. febr. 10. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ennyiből nem jön ki.


Egyébként szerintem két hét kicsit sok kempingezni. A kétnaponta váltott helyek pedig elég megterhelők. Nem tudom milyen idősek a gyerekek, és egyébként mennyire szeretnek kempingezni, de ha 1000 euró a keret, akkor esetleg ezeken a paramétereken lehetne változtatni.

2015. febr. 10. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Sátorral általában nem kell előre foglalni, de felkapottabb helyeken (pl Olaszországban tavak környékén, pláne amikor náluk is szünet van kb júli közepétől) lehet teltház.


Mi voltunk amúgy így nyaralni, nem olyan vészes mint ahogy hangzik. Csak nem este 10-kor kell kempinget keresni, hanem 4 körül, szokott lenni medence, így még bőven van idő lazítani is.


A kajára viszont én többet számolnék, mert a kempingben elég nehézkes főzőcskézni (plusz irreálisan sok cuccot kell magatokkal vinni ha főzni akartok), és két hét alatt azért megkívánja az ember a főtt ételt.

2015. febr. 10. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat.

Balatonon voltunk kempingezni 3 éjszakára, bírták a gyerekek ( 6 és 9 évesek ) , csak a vonatok dudálása zavarta őket...Távolabb szerettem volna eljutni, ezért gondoltam 2 hétre, de lehet, hogy 2x1 hétre változtatok , ha kevés lesz a keret elmarad a 2. hét :=(

2015. febr. 10. 16:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!