Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Gyakorlatilag tegnapról mára...

Gyakorlatilag tegnapról mára kaptam egy állásajánlatot Hollandiába. Nagyon meg vagyok rémülve, nem tudom mi lenne a jó, hogy jussak dűlőre?

Figyelt kérdés

Még sosem voltam távol otthonról, bevallom nagyon anyám tyúkja vagyok. Nagyon rémisztő nekem ez az egész új ország dolog. Azt hittem több időm lesz megemészteni a dolgot, de már decemberben menni kéne.


Nem tudom mi legyen, mennék is nem is, de már mégis elinditottam a papírokat, ugyan akkor megrémit a tudat, hogy ennyire ki szakadok a komfort zónámból.


Au-pair munka ez, van ilyen tapasztalatom, az angolt is jól beszélem, ezt a nyelvet várják el, a közvetítő iroda is leinformálható tehát nem a szerv kereskedők fognak elrabolni.


Van olyan aki már járt így, hogy ilyen hamar kellett döntenie?


2013. nov. 20. 15:22
 1/6 anonim válasza:
lányvagy?mer azokat kiviszik hollandba és a legaljabb örömlányokat csinálnak belölük
2013. nov. 20. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem volt mar olyan hogy valamirol hamar kellett dontenem.
2013. nov. 20. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Legyen tartalekpenzed. A papirjaidat ne hagy, hogy elvegyek, masolatot adjal csak oda. Ha valami gyanus azonnal hagy ott a bulit... DEE szerintem probald meg
2013. nov. 20. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Éles tőr mindig legyen nálad, a legkisebb gyanú esetén azonnal szúrj !!
2013. nov. 21. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 vizililiom válasza:

Az eddigi 4 válaszból 3 totál hülyeség, 1 csak félig. Figyelj! Én már itt élek több mint 2 éve és teljes bizonytalanságban vágtam neki. Au-pairként kijönni a lehető legbiztonságosabb dolog, én igy voltam Angliában, ide azért jöttem mert felvettek egy egyetemre, de az életkorom miatt sem jöhettem volna Au-pairként. Tartalék pénz persze nem árt, de a legolcsóbb fapadosok Budapest és Eindhoven közt járnak, én már repültem 12 euróért is, tehát attól nem kell félned, hogy nem tudnál hazaszaladni ha valami gond lenne. Se elrabolni se prostitúcióra kényszeriteni nem fog senki. Hollandia az egyik legbiztonságosabb ország Europában. Az emberek megbizhatóak és kedvesek, segitőkészek. Levelezni vagy beszélni nincs módod a fogadó családdal? Én inkább a magyaroktól tartanék, azok jobban átvernek, a hollandok általában nagyon megbízhatóak. Egy nagyon őszinte nép, amit mondanak az úgyis van. Nem fognak átverni, hollandok legalábbis nem. Holland családhoz mész?


Ne félj, a világlátás élménye felbecsülhetetlen, ki kell mozdulni a megszokásokból néha, minden új tapasztalat csak előrevihet. Persze lehetnek személyes problémák a szülőkkel, ilyenkorúj családot kell keresni. Ennyi. Félni nem szabad, Hollandia pedig nincs messze. Mondom én aki már megjárta Ausztráliát is teljesen egyedül nőként, úgyhogy mindent bele! Drukkolok! :)

2013. nov. 25. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 vizililiom válasza:
És mikor megkaptam a levelet arról, hogy felvettek akkor éppen Máltán voltam, nyár volt és éppen nagyon jól kerestem a turizmusból. Kevesebb mint 2 hónapom volt dönteni. Akkor gyorsan nekiestem az internetnek albérletet és munkát keresni, neked viszont mindkettő adott! Merthogy magamnak kell mindent finanszirozni senki nem támogatja a tanulmányaimat, mind megélhetést mind albérletet mind tandijat fizetnem kell, és egyedül teremtem rá elő a pénzt részmunkaidős munkákból egy nappalis - és nem éppen könnyű - egyetem mellett. De megy. Eddig legalábbis megoldottam. Ha félsz még annyit tehetsz, hogy beregisztrálsz mindenféle hollandiai magyar fb oldalakra információért. Én itt már találkoztam magyar au-pair lányokkal, egyiket sem verte át sem az ügynökség, sem a fogadó család. Persze nem tudom Te melyik ügynökséggel mész, de ha ismersz olyanokat akik velük mentek ki családhoz, akkor tényleg nem kell mitől félned. Az életed természetesen más lesz, mert belecsöppensz egy másik családba akikhez alkalmazkodnod kell, de addig csinál ilyeneket amig a korod engedi. A legjobb módja egy új nyelv elsajátitásának az au-pairkedés! Lehet, hogy a holland nyelv nem fog rögtön tetszeni, de ha elkezded tanulni és egyre többet hallod, úgy egyre kevésbé lesz idegen. Az Assimil módszert ajánlom egyébként kezdőknek nyelvtanulásra (nem kapok semmit tőlük azért, hogy reklámozom őket), nekem bevált, nem egy nyelvvel.
2013. nov. 25. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!