Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Utazok Izraelbe. Kell meghívól...

Utazok Izraelbe. Kell meghívólevél?

Figyelt kérdés

A barátomnál fogok lakni, nem hotelben, és azt olvastam a külügyi honlapon, kell meghívólevél.


"turista egyéni utazásnál tartózkodásának teljes idejére a szállásfoglalásról szóló igazolással" - ez mit jelent pontosan? És hogyan néz ki egy meghívólevél, ha kell?


2008. júl. 8. 12:47
 1/6 anonim ***** válasza:
6%
büdös zsidók
2008. júl. 8. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
96%

Kell. Ugyanis a szállást csak meghívólevéllel tudod igazolni.


A meghívólevél a fogadó ország nyelvén íródjék, és tartalmazza azokat a fordulatokat, hogy a meghívó korlátozás nélkül gondoskodik az ottléted alatt a szállásodról, ellátásodról és szavatolja az ottléted jogszerűségét, illetve helyt áll érted.


Illetve még fontos: milyen pecsétek vannak az útleveledben? [Melyik országban jártál már, ahol a határon jelezték a be-, ill. kilépést?]

2008. júl. 9. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi! Az útlevelem teljesen új, nincs benne pecsét.
2008. júl. 9. 08:20
 4/6 A kérdező kommentje:
De régebben voltam Tunéziában meg Olaszban. Ez jelent valamit? Bár mondom, az útlevelem új.
2008. júl. 9. 08:30
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én többször is jártam Izraelben, annyi volt csak, hogy mikor megérkeztünk, az ellenörzésnél mindig behívtak egy külön szobába, s ott kikérdeztek, hogy milyen céllal érkeztünk, meddig szeretnénk maradni, hol fogunk megszálni.Arra voltak kiváncsiak, hogy turista ként utazunk-e nyaralni, vagy kint szeretnén maradni, s dolgozni. Jó ha tudsz angolul, vagy oroszul, mert általában azt a két nyelvet beszélik kint.
2008. aug. 23. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Megvolt az okom...:) de ne izgulj vissza nem megyek már.
2008. szept. 6. 13:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!