Az Isztriai félszigeten, a nyugati oldalon szeptemberben előfordulhat a Bóra szél?
Köszönöm a választ!
Akkor pl. Umag-ot nem ajánlod? Én azt olvastam, hogy az Isztriai félsziget keleti oldalát, illetve a Dalmát tengerpartot érinti a Bóra...
Mi még szeptemberben sosem voltunk H.o-ban, de egyébként már sokfelé voltunk. Isztriát főleg a pici gyerekünk miatt választanánk, és az mindenképp szimpatikus, hogy vízparton van az apartman, csak az a probléma, hogy elég messze van.
Az Isztriai félsziget szeptemberben már elég hűvös szokott lenni mert a tenger itt hamarabb lehűl és már nem is melegszik vissza, csak jövő nyáron.
Természetesen ez a nagy víztömeg, a környezetét is lehűti.
A Bóra ilyenkor szokott jönni és akkor iszonyú vihar van egy-két hétig.
Viszont az első hozzászóló által említett apartman jóval délebbre van és ráadásul egy védett öbölben. (Ismerőseim voltak pont ott tavaly és nem győztek áradozni a helyről és az apartmanról.)
Ott Trogír környékén még októberben sőt novemberben is jobb idő valószínű, mint az Isztrián szeptemberben.
Amúgy pont a múlt héten mutatta a tv, hogy amíg a KRK sziget környékén és az Isztrián nem lehetett fürdeni, mert annyira rossz volt az idő, Trogírnál továbbra is kifogástalan strandidő volt.
Ennyit számít az, hogy kb. 200 km-el délebbre van.
A helyetekben (ha még nem foglalóztatok le a másikat), akkor a fent említett apartmant választanám, pláne gyerekkel.
Remélem, hogy segítettem.
Köszönöm a választ, és bár jó reklámja van már ennek a Trogír-i apartmannak :-), de mint írtam, sajnos túl messze van, ennyit egy 1 éves babával elsőre nem utaznánk.
Ha esetleg valakinek van másik Bóra mentes, még szeptemberben is kellemes másik hely ajánlata, szívesen várom!
1/ A Bora az egy férfinév, a Bura pedig a szél neve.
2/ A Bura mindenhol lehetséges /északi szél/ de legerősseb a Velebiti csatornában /kanal/.
3/ Ősszel, mint mások is írták, érdemes délebre utazni. Ott a tenger méllyeb és lassban hül le, ezen túl meszeb van az Alpoktól és még október végén is lehet "nyaralni".
4/ Autópálya van végig így az utazási idő nem a lényeg hanem a pályadíjj!
Az az apartman tényleg jó, de az utolsó válaszoló
hülyeségeket írt.
" A bóra
A bóra nevű bukószél „specialitás" az Észak-Adríán. Általában előjel nélkül, csodálatos napsütésnél, felhők nélküli derült égboltnál, a tengeren és a szigeteken keresztül, viharos széllökésekkel söpör végig a bóra (az Adria térségében a szélerősség beáramlása a legmagasabb).
Ahogy a bóra parttól való távolsága nő, úgy csökken az ereje. A bóráról megbízható időbeni figyehmeztetést csak a tengeri időjárás-jelentésből tudhatunk meg, de onnan sem mindig.
A bóra hideg, száraz és viharos szél. Általában északkeleti irányból, az Adriai-tenger keleti partjai felól fúj. A part tagoltsága és domborzatí víszonyai miatt iránya északtól kelet-északkeletig változhat. Leggyakrabban napfényes, tiszta időjárás jellemzi."
stb...stb...
Néhány horvát szél neve:
bóra,
burin,
misztrál,
yugo
stb...
Kár hogy ilyen kérdésekben is lehülyézik egymást a válaszadók. Pedig csak részben van igaza a 7/7-nek, ugyanis az Horvát Adria partján nem csak északon fúj e szél. És ha ott Bora névre vár előrejelzést akkor várhat. Dalmáciában BURA név alatt ismerik és a fizikai előjelei is vannak. Ha a partról felnéz a hegycsúcsokra és ott torlódó "felhősapkákat" lát valamint a tenger felszíne is változik akkor hamarossan át-tőr a hegyeken a szél.A szél ereje az észeki részeken a legerősseb 200 kmh /is lehet/míg délen "csak" 150 kmh. Sajnos sok magyar túrista még a Balatoni szeleket sem veszik figyelembe és így veszélybe kerülnek ha az előjelekre nem figyelnek.
MÁSKÜLÖNBEN Trogiron túl van még millió szép és olcsóbb hely.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!