Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Hogyan lehet neten keresztül...

Hogyan lehet neten keresztül repülőjegyet vásárolni? Kanadába szeretnénk utazni, de nem akarnám elrontani.

Figyelt kérdés
2012. ápr. 17. 22:48
 1/6 anonim ***** válasza:

eloszor is ki kell deriteni, melyik legitarsasag repul a ket varos kozott. Aztan meg kell nezni, hogy melyik szamodra a kedvezobb: 1. olcsobb, 2. jobb idopontban indul-erkezik (napszakon belul: nem ejfelkor indul, hanem egy szamodra megfelelo idopontban), 3. az utazas feltetelei kedvezobbek (nagy jarat, ezert tagasabb, kenyelmesebb, tobb sulyt lehet vinni, stb)...stb

Ha ezek letisztazodtak amellett, hogy mit kell pontosan beszerezned, es hogy kell csinalnod (beszerezni: pl utlevel, vizum, hogy kell csinalni: sminket, folyadekot zarhato tasakban tarolni...stb) kivalasztod az idopontot, hogy hanyadikan akarsz repulni. Amelyik legitarsasaggal en szoktam repulni, annak a honlapjan van egy olyan, hogy kiadja a legolcsobb arakat abban a honapan (ha rugalmas vagy az indulast illetoen) Persze minden legitarsasag honlapja mas kicsit. Igy nem tudom leirni pontrol pontra hogy hogy kell.

Kijelolod, hogy honnan-hova, majd azt, hogy mikor, majd azt hogy egy ut, vagy oda-vissza, hogy hany felnott, gyerek,kerekesszekes utazik, mikor jossz vissza. Kovetkezo lepesben kiadja, hogy mennyibe kerul ez a jegy (valtozo, hogy benne van e mar az arban az ado meg egyeb), ha nincs, akkor a kovetkezo lepesekben hozzaadogatja. Kovetkezo lepesekben meg kell adnod a nevedet, hany csomagot akarsz szallitani, hova szeretnel ulni (ez is penzbe kerul, de nem kotelezo kijelolni, hogy hova akarsz ulni, kiveve, ha 2 even aluli gyermekeddel utazol), kerhetsz menut, biztositast. Aztan meg kell adnod a vegen, hogy mivel akarsz fuzetni (kartya esetleg paypal-utobbi a legolcsobb), valaszd a netes becsekkolast, az olcsobb. Aztan a legvegen meg egyszer rakerdez, hogy minden adat stimmel e, majd OK. Kerhetsz e-mail cimre telefonra ertesitot (ezek ingyenesek)

2012. ápr. 17. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Legegyszerűbb ha valamelyik repjegy oldalon megveszed, ezek több lehetőséget is felkínálnak.

Pl. www.pelikan.hu

2012. ápr. 17. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ja, meg kifelejtettem. Ha jo elore lefoglalod, meg nem tudsz becsekkolni. Megvan, hogy melyik legitarsasagnal hany nappal elotte lehet leghamarabb-legkesobb becsekkolni. Majd az oldalon megnezheted folyamatosan, hogy be tudsz e mar csekkolni. Ha igen, akkor csak rakattintasz, hogy becsekkolsz, aztan kiad egy nyomtatvanyt, amit ki kell nyomtatnod es vinned kell a repuloterre. Vigyazat! az en legitarsasagomnal, de valszeg mindegyiknel igy van: a dokumentumot hiaba mented el, hogy majd egy olyan gepre atmented, amelyikhez van csatlakoztatva nyomtato, a dokumentumot nem fogja megnyitni egy sima szovegszerkezto, vagy adobe, vagy barmi. Csak az eredeti helyrol, a honlaprol lehet kozvetlen kinyomtatni. Es ugyan abban a formatumban kell kinyomtatni. Vigyazni kell a nyomtato beallitasainal, mert nalam mar csinalt olyat a nyomtato, hogy 2 oldalasra nyomtatta, de egy oldalas volt a dokumentum. Olvasd el a beszallokartyat. Csekkold az adatokat. Az enyemen rajta szokott lenni, hogy itt hajtsd meg a szaggatott vonalnal, de ne tepd le.
2012. ápr. 17. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Amit az előző írt az kicsit sánta tanács :) Ő fapadossal utazik az elmondottak és leírtak szerint, márpedig Kanadába te nem fogsz fapadossal utazni...
2012. ápr. 18. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én mindíg letudtam menteni a repjegyemet pdf-ben, de nem ez most a lényeg:) Lehet ezt is repülőtársasága válogatja... ez az oldal nagyon jó ha nem csak európán belül akarsz utazni, és nem ismersz nagyon sok légitársaságot: www.skyscanner.net

fapadost légitársaságokat mutat, bár nem mindíg

2012. ápr. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

En Kanadaban lakom, ugyhogy eleg gyakran megteszem ezt az utat, (visszafele ugyan, de a jaratok ugyanazok, amugy epp holnaputan indulok haza).

Ugy szoktam jegyet venni, hogy kinezem joelore, hogy mikor akarok menni (nyaron, unnepek korul, illetve hetvegen sokkal dragabbak a jegyek - $800 helyett $1000 a retur kb), es a kayak.com -on keresek eloszor, kulonbozo datumokkal, a +-3 napos opciot kivalasztva, altalaban szerdai indulassal es erkezessel, igy az egesz hetet megmutatja nekem. Mivel en feluton lakom Toronto es Montreal kozott, a Toronto-Bp es a Montreal-Bp utvonalat is megnezem.

Altalaban Lofthansa vagy LOT szokott a legolcsobb lenni, fapados meg tenyleg egyaltalan nincs, bar a LOT az elegge alacsony szinvonal a tobbihez kepest. Kenyeskedni nem szoktam, ha az a legolcsobb, akkor azt veszem (mint most is). A kayak.com kiadja neked, melyik oldalon mennyi az adott jegy, en mindig az Orbitz.com-on szoktam vegul megvenni, mert ugyan kb 3 dollart bukok, de eleve benne vannak az adataim stb.

Turistakent jossz latogatoba, vagy dolgoznal? Nagyon nem mindegy. Ha tudok segiteni, kerdezz!

2012. ápr. 23. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!