Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Ha valaki külföldre költözik,...

Ha valaki külföldre költözik, magyar állampolgárként milyen magyar iratokat kell érvényesítettnie? Elég csak az útlevelet?

Figyelt kérdés
Ha a jogsim és személyim lejár, nem elég magamat csak útlevéllel igazolni? Milyen következményekkel jár, ha nem igénylek új személyit és más okmányokat kivéve az útlevelet, ha nem élek Mo-n?
2009. máj. 6. 18:27
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha végleg letelepedsz külföldön és nem fogsz visszatérni MO-ra, akkor elég csak az útlevél. Külföldön semmit sem tudsz kezdeni a magyar személyivel és jogsit is csak korlátozott ideig használhatsz.

Én 3 éve vándoroltam ki végleg az USA-ba. Akkor Mo-n leadtam a személyimet, a TB és adókártyámat a helyi okmányirodában. Onnan ők küldték tovább a Belügyminisztérium megfelelő osztályára. Tovbábbá a helyi polgármesteri hivatalban kérnem kellett egy olyan nyomtatványt, hogy külföldön élő magyarként regisztárljanak az adatnyilvántartóban. Ezt a polgármesteri hivatal intézte, de nekem kellett kérni. Kell, hogy legyen azért magyarországi tartózkodási helyem és ez anyukám lakcime lett. Igy kaptam egy magyar lakcimkártyát, amin úgy szerepelek, hogy az állandó cimhez a külföldi cim, a tartózkodási helyhez meg anyukám lakcime van beirva.

Aztán külföldön megcsináltam a jogositványt, vagyis újra levizsgáztam és az lett az amerikai személyim, a jogsim és azzal Mo-n is vezethetek. Még érvényes a magyar jogsim is, de ha lejár, akkor nem fogom megújjittatni. Magyar személyim pedig nincs. Ha Mo-n vagyok, mindenhol az útlevéllel igazolom magam. Kicsit bonyolultabb és időigényesebb mindezt elinzétni, de igy tiszta és a továbbiakban nem kell magyarázkodni pl. adóhivatlanak, hgoy miért nem fizetek adót.

2009. máj. 6. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Az az igazság, hogy már én is jó ideje az USA-ban élek, de hamarosan lejár a jogsim és úgy hallottam, hogy ha nem csináltatom meg sokáig, a magyar jogsim elveszik, tehát újra kellene csinálni mindent...aztán ki tudja, lehet, hogy visszamennék mondjuk Mo-ra kis időre és nem tudom semmivel sem igazolni magam. Miért kell egyébként kijelentkezni? Én nem jelentkeztem ki. Ez baj?
2009. máj. 6. 19:49
 3/3 tade ***** válasza:
100%
Szia. En szlovak allampolgar vagyok, es Olaszorszagban elek. Mikor idejottem (egy kis olasz varos), az itteni varoshazan nekem adtak olasz szemelyit, ami nem felel meg az olasz allampolgarsagnak, de ezzel tudod magad igazolni, kell a munkaba, rajta van az allando lakhelyed (nekem az olasz), de pl. a hataron nem fogadjak el, megha EU-n belul is mesz. Arra ott van az utleveled. En a szlovak szemelyimet leadtam meg Szlovakiaban es a TB kartyamat is, mert Olaszorszagban kaptam ujat. A jogsimat be kellett adnom az itteni rendorsegre. MIvel szlovakiaban nincs lejarati ido, az olaszoknal meg minden 10 evben meg kell hosszabbitani, ezert raktak ra egy rozsaszin matricat a lejarati datummal es kesz. Ha lejar a jogsim, az olaszokhoz kell fordulnom, ahhoz az irodahoz, akik raraktak a matricat, es ok meghosszabbitjak. Tehat tomoren: Ha lejar a szemelyid ne aggodj, a lenyeg, hogy ervenyes utleveled legyen. Szoval Olaszorszagban ez a helyzet. Mivel irtad USA-ban elsz szerintem erdeklodj az ottani magyar nagykovetsegen, vagy a varoshazan, hogy mi a teendo a jogsiddal, vagy esetleg rakerdezhetsz a rendorkapitanysagon is, ok biztosan jartasok benne.
2009. máj. 6. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!