Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Ha nem járt még le az útlevele...

Ha nem járt még le az útlevelem, de mégis újra van szükségem, akkor mindenképp dupla díjat kell fizetnem?

Figyelt kérdés

Amerikába szeretnék utazni decemberben és 2012 áprilisban jár le az útlevelem, de azt olvastam, hogy minimum fél évig érvényes kell legyen az útlevelem ,hogy beengedjenek.

Ezek szerint a 14.ezer forintos útlevél igénylési díj kétszeresét kell majd fizetnem? És ha azt mondom, hogy ellopták akkor is 28ezerbe kerül?


2011. szept. 16. 15:06
 1/3 anonim ***** válasza:
ha azt mondod, hogy ellopták, rögtön lebuksz, mert annak baromi kicsi az esélye, hogy itthon valakinek pont az útlevelét lopják el, tekintve, hogy nem hordják maguknál az emberek... amúgy decemberig bőven elkészül akkor is, ha nem soron kívül csináltatod és akkor csak 14 000.
2011. szept. 16. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Miért kellene dupla díjat fizetni?

Ezt honnan szedted?

2011. szept. 16. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Greenmarble válasza:
Dupla dijról én sem tudok. Viszont 2012 januárban csináltattam útlevelet és sok más útlevél ügyben feltett kérdésre adott válaszban azt lehet olvasni, hogy milyen gyorsan elkészül, akár nem sürgősségivel az útlevél. A 2012-es tapasztalat az, hogy nem készül el gyorsan!! Csak ha egynaposra kéri az ember (29000 Ft sürgősségi dijjal) vagy egyhetesre (19000 plusz költséggel az útlevél diján felül!). Egyébként 30 (!) nap. És a valóságban is kb. 3-4 hét.
2012. jan. 26. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!