Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Repülőn feladott bőröndbe...

Repülőn feladott bőröndbe mehet alkohol (bor)?

Figyelt kérdés
2011. jún. 11. 10:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mehetni mehet, úgy sincs jelentősége. Hiszen a vámvizsgálat úgyis lenn van a földön :))
2011. jún. 11. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
... a földön, persze a megérkezési oldalon, ahol lebuksz vagy nem buksz le.
2011. jún. 11. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Mióta vámköteles egy üveg bor? Ne hülyeségekkel jöjjünk már!

Kérdező: mehet a feladott poggyászba bor, annyi van, hogy felelősséget nem vállalnak érte, ha összetörik, és mindened olyan lesz. Érdemes pár nejlonzacskóba betekerni, és a ruhák közé tenni. Én is mindig úgy viszem, még sosem volt semmi probléma belőle.

2011. jún. 11. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem 5000 liter bort akarsz vinni 50 db böröndbe,akkor persze mehet,de én is azt mondom,hogy nagyon alaposan csomagold be,mert a reptéren dobálják,szórják a bőröndöket,és csesznek azok tartalmára ilyen szempontból(csak az átvilágításkor nézik,hogy mi van benne...kés meg szúrószerszámok ugyanis a gép fedélzetére nem vihetők fel,meg fél liternél nagyobb plasztiküveg sem)
2011. jún. 11. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
75%
Nyugodtan mehet a bor,senki nem fogja elvenni.Csak jól csomagold be ahogy előttem írták,mert a bőröndöket nem kímélik,és dobálják ahogy tudják.A töréstől kell védeni az üveget.
2011. jún. 11. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

>> Mióta vámköteles egy üveg bor?


Amióta pl. tilos bevinni bort az országba (pl. Jemenbe), akkor a VÁM feliratú asztalnál ülő tiszt kinyitja a bőröndödet és elveszi a bort azzal, hogy örülj, hogy nem indul eljárás ellened. Megjártam.

2011. jún. 11. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Bizony, a közepére tedd, mert akkor a ruhák védik. Nekem két üveg vodka simán kibírta a Rovaniemi-Budapest távot, pedig közben át is pakolták másik repcsire a bőröndöt. :)


Én a jemeni vámostól biztosan megkérdeztem volna, hogy visszaszaladhatok-e a "senki földjére" meginni a borocskámat. :)

2011. jún. 11. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

>> a jemeni vámostól biztosan megkérdeztem volna, hogy visszaszaladhatok-e a "senki földjére" meginni a borocskámat. :)


Nem kellett volna visszaszaladni, hiszen maga a repülőtér belső terme még "senki földje", helyesebben nemzetközi és vámmentes terület. Viszont megtanultam, hogy radikálisan muszlim országban nem szabad akadékoskodni olyasmivel, ami az iszlámot érinti (itt a bor).

2011. jún. 11. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én nem merném beletenni a törésveszély miatt.

Egyszer a betettem egy kis fényképezőt a ruhák közé és tropára törték, pedig még védőtokban is benne volt.

2011. jún. 11. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:

Én is hoztam már haza így bort. nejlonzacsiba jól bele kell tekerni, majd körbetekerni törölközővel, tetejét-alját szintén kipárnázni..

Ha biztosra akarsz menni, akkor a nejlon+törölközö csomagocskát tedd még egy nejlonzacsiba.

Nekem egymás mellett két üveg is kibírta.

2011. jún. 14. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!