Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Szerbiába megyek és picit...

Szerbiába megyek és picit aggódok, mi legyen?

Figyelt kérdés

Haveromat látogatnám meg, Topolyára mennék. 30 leszel lassan, de nem voltam még külföldön, autóval megyek, annak pont most van biztosító váltása mert az előző drága lett volna. Nevemen van a kocsi (tulaj meg üzembetartó is én vagyok).


Félek a határon, félek a rendőröktől mert csak magyarul tudok és az útdíjtól. Két napra megyek vagyis egynap megyek ott alszok valahol aztán másnap este haza. Mennyi pénzt vigyek? Telefonon nem lesz internet se hívas mert egy céges flottába vagyok asszem a külföldi lotyogást nem támogatja szóval repülő üzemmódba kell lépjek?



aug. 27. 15:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A telefonon elég kikapcsolni az adatroamingot, és akkor internetes adatforgalmat nem fog generálni külföldi hálózaton, nem muszáj repülőgép-üzemmódba tenni teljesen (hiszen akkor telefonálni se tudsz, meg WiFi-hálózathoz sem tudsz csatlakozni).
aug. 27. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%
Nem fontos fizetős úton menned. Topolyáig mehetsz a falvakon keresztül is. Ami az éjszakát illeti, a barátod adhat tanácsot, hol a legjobb. Topolyán még sok a magyar lakos.(Szabadkán, Horgoson stb. szintén). Szerintem a határon sem kell szoronganod.
aug. 27. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem volt gond a határon, de volt, amikor kérték a forgalmit és a biztosítási zöldkártyát is kérhetik.

Egyébként nincs miért félni a határon, napi több ezer embert engednek át. Ha nincs vaj a fejeden...

aug. 27. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Biztosítasi zöld kártyám Szerbiát csillagozza.


Az Azerbajdzsánra, Ciprusra és Szerbiára kiadott zöldkártyák csak az adott ország kormányának fennhatósága alá tartozó földrajzi területekre

nyújtanak fedezetet. Gondolom Terrorbajdzsánra már érvényes mert ellopták Artsahot 2023-ban, Ciprusra a keleti részre nem nagyon mehetek, Szerbiába meg akkor még a biztosítóm úgy tekint , hogy Koszovó még nem egy elfogadott állam? Erre érti?


Forgalmit viszek.

aug. 28. 03:08
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggódj.

Adatroamingot kapcsold ki, mert horror roamingdíjak vannak. A hívásfogadás is pénzbe kerül, szóval legjobb, ha csak wifit használsz.

Ha az útdíjat el akarod kerülni, akkor a Szabadka utáni lehajtónál menj le a pályáról.


Annyi pénzt vigyél, amennyit költeni fogsz. Nem mindegy, hogy 5 csillagos hotelben szállsz meg vagy a haverod kanapéján alszol stb.

aug. 28. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A zöldkártya Koszovó területét leszámítva egész Szerbiában érvényes. Én voltam néhány éve Koszovóban, akkor a határon, belépéskor külön biztosítást kellett kötnöm a kocsira arra az időre, amíg ott tartózkodtam. Mindez azért van, mert újonnan alakult országként Koszovó még nem része a nemzetközi zöldkártya-egyezménynek. De ez utóbbi téged most nyilván nem érint egyáltalán.
aug. 28. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!