Mennyi a havi nettó jövedelmetek és mennyit költötök egy évben nyaralásra? Melyik volt a legdrágább, hova utaztatok és mennyibe került?
Ha valaki mindig a párjával utazik, akkor az összbevétel és a két személy nyaralásának az együttes ára érdekelne.
(Gyermekes családok esetén hasonlóan, csak a gyermekeket is beleszámítva).
Nem más pénztárcájában szeretnék turkálni, egyszerűen csak érdekel, hogy az emberek a fizetésük mekkora részét költik utazásra:)
Mi Angliában élünk, így fontban tudok számokat mondani.
A férjem olyan 3000-3500 gbp (túlórától függően) keres.
Én olyan 1300 gbp keresek. Évente 2 x nyaralunk. Nyáron hazamegyünk 2 hétre Magyarországra akkor forintba átszámolva olyan 300 ezret költünk el. Télen meg megyünk ázsiai országba. Általában Thaiföldre megyünk. (most is megyünk decemberbe) Nagyjából 1-1.3 millió forintba kerül átszámolva , és oda is nagyjából 2 hétre megyünk.
Nézd, mi most jutottunk el oda, hogy a kislányunk már akkora - négy és fél - hogy nagyobb utakra gondolhatunk. Szeretném, ha sok mindent látna. Korábban, kettesben már Európát bejártuk, többségében autóval.
Kettőnknek jó hónapban olyan a 1 milla körül, és most vezettem be azt a "rendszert", hogy egy év "kis" nyaralás, minden második év "nagy" nyaralás. Tavaly Madeirán voltunk, az húzós volt, 1 milla nagyjából. Idén autós, tespedős, pancsolás Görögország, nem tudom mennyi volt, amit lehetett kártyával fizettem, nagyságrendileg 4 - 5 kiló. Asszony majd összeadja, ő a titkárnő.
Jövőre szeretnék valami nagyobb dobást, Florida, Zanzibár jött szóba, de még tervezési fázisban van, még meg kell győzni asszonyt (miért nem jó nekünk a Balaton?), meg félretenni az árát. Olyan félévente szoktunk wellness - re is menni.
Éves szinten olyan 5.5-6 millió a fizum, ebből 1-1.5 megy utazásra. Per út általában nem költök sokat, viszont 40-50 nap külföld, plusz 10-20 nap belföldi császkálás összejön átlagban. Egy hosszú, 15-21 napos útra a büdzsé ilyen 300-400k körül szokott alakulni repjeggyel, szállással, költőpénzzel, de ezzel már Ázsia távolabbi részeiig el lehet jutni (Japán, Szingapúr, Dél-Korea, Bhután meg Brunei kivételek, mert rohadt drága országok ilyen-olyan okokból).
A legdrágább utam eddig Észak-Korea volt, az mindenestől olyan 650-ből állt meg, de ebbe belefér egy nagyobb pekingi városnézés. Ebben az esetben a szűk keresztmetszet az, hogy muszáj szervezett módon menni, így hiába tudom legtöbb esetben felére-harmadára nyesni legtöbbször a felmerülő költségeket (error fare repjegyek, homestay-es szállások, helyben szervezett, furcsaöregbácsiidegenvezetős túrák a Mekong-deltában stb), ott nem lehetett. Van pár ilyen ország, Türkmenisztánban szintén kell valami intézős iroda, Szomáliában testőröket kell fizetni, Bhután meg napidíjas.
Legtöbbször az emberek jelentősen többet költenek repülésre meg szállásra ahhoz képest, hogy mit kapnak érte. Kambodzsában is lehet fizetni 30 ezret egy éjszakáért valamelyik hotelben, én helyette kerestem kiadó házat 5 napra privát tengerparttal, összesen fizettem 50 dollárt és hoztak reggelit mindig.
Havi bevétel 9000 chf.
Nyaralásra 2000/év megy el kb. (ebben benne van a szállás, költőpénz, ilyesmik).
De emellett mi sokat járjuk Svájcot is 1-2-3 napokra - bár akkor Olaszország már jóval olcsóbb.
Egyedul elek.
Havi 260-280 ezret keresek.(netto)
Legdragabb utam eddig USA volt, kb. 1-1.2 millio volt. Altalaban tavoli orszagokba utazok, de az evi megtakaritasom mindig erre megy el. Nem jarok wellnesezni,bulizni. Karacsonyt es Szilvesztert sem igazan tartok. (Nincs kit ajandekoznom, a fa, a beigli es a szaloncukor az extra)
De en nem banom hogy erre megy el a penzem. Imadok utazni, soha nem adnem fel semmiert sem.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!