Miért a nyaraló ember nyerjen nyaralást?
Jelenleg épp a szentkirályi ásványvíz címkéje villódzik a szemem előtt, miszerint: vidd magaddal a szentkirályit a nyaralásodra, fotózd le, töltsd fel instagramra, és nyerj!
Személy szerint roppant szerencsés embernek érzem magam, hogy évente megtudok finanszírozni magamnak (vagy meg tudunk magunknak a párommal) egy hét külföldi nyaralást.
Az ország java része még a velencei tóig sem jut el,nem volt sehol már időtlen idők óta vagy éppen még soha, és hopp ismét itt egy megint kiknek kedvező játék? Akik egyébként is meg tudnák ezt fizetni, de ha nem is épp Amerikát, akkor is bármi mást, hiszen nyaralós képet kérnek.
El fog vajon egyszer odáig jutni az ország, hogy ne az amúgy is tehetősebbeket tömje tovább?
Azok nem nyaralnak, akik nem is akarnak.
Mi kempingezünk. Visegrádon például a kempingezés nem drága 1.100 Ft/fő/ nap. De a legtöbb hazai kemping fillérekbe kerül. Erre mondhatod azt, hogy milyen drágán vettük a sátrat. 10 évvel ezelőtt vettük és 20.000,- Ft volt akciósan. Kemping székeket használtan 1000,- Ft/db áron vettünk. Évente 4-5 nyaralásra is elmegyünk így gyerekekkel. Voltunk idén a Mátrában, Balatonfüreden, Szilvásváradon, most megyünk Visegrádra és augusztusban Aggtelekre.
Szoktunk apartmant is bérelni, olyankor vonattal megyünk, mert nincs annyi cucc, mintha kempingeznénk. Mivel én közalkalmazott vagyok, van 50 %-os kedvezményem , a gyerekeknek szintén van, a vonat is megfizethető. Olcsó szállást meg a szállás.hu-n mindenki talál. Szóval nem pénz kérdése a nyaralás.
A cigaretta, ital, kávé sokkal drágább, mi ezekkel például nem élünk.é Ezt csak azért írtam le, mert az emberek azt hiszik, hogy sokba kerül egy nyaralás. A Balaton vize ugyanolyan mindenkinek, annak is aki kempingen nyaral és annak is, aki 4*-os szállodában.
AZ meg ne zavarjon, hogy a nyaraló ember számára ajánlják a lehetőséget egy újabb nyaralásra. Logikus, hogy őt fogja érdekelni és nem azt aki mindig csak otthon lustálkodik a szabadsága idején.
Ahogy az előttem szóló írja, csak az nem nyaral aki nem akar.
Ha már Visegrád, akkor Kisoroszi is jó hely kempingezésre, pár ezer forint. De lehet vadkempingezni is. Vagy akár csak egy jó strandolás, városnézés, erdei-hegyi túrázás is fillérekbe kerül.
Na meg ott vannak a fapados repjegyek, olcsóbb mint belföldön vonatozni. Olcsó szállások, vagy akár csak a szomszéd országok is elérhetőek, főleg hogy se útlevél, se semmi nem kell.
1. Nézd meg, mennyibe kerül a Szentkirályi és mennyibe a kevésbé promotált ásványvizek.
2. Gondold végig, melyik vásárlói rétegnek érdemes reklàmozni azt a vizet, a tehetősebb vagy a szegényebb szegmensnek.
3. Kapcsold az agyadat marketinges üzemmódba és ennek mentén állapítsd meg, betalál-e ez a reklàmfogás a nagy àtlagot nézve vagy sem.
Jól írják az előttem szólók. Az utazás - egy nagyon szűk, valóban szegény réteget kivéve nem elérhetetlen luxus. Ne higgy a gagyi médiának, meg a sok siránkzónak. Ők egyszerűen csak nem vágynak kimozdulni. Nekem is van sok ismerősöm, akik anyagilag megengedhetnék maguknak, mégsem utaznak sehova. Azoknak kár utazást promótálni, nem érdekli őket.
Te se érezd magad roppant szerencsésnek, hogy évente egyszer elutazol egy hétre. Gondold át, lehet, hogy csak ennyit engedsz meg magadnak, holott mehetnél többet is. Tudom, hogy - főleg aki nem mai gyerek - egész életében azt hallotta az idősebbektől, hogy az utazás kiváltság. De ez már nem az a szegény, elzárt ország, ahol 3 évente kaptál útlevelet +50 német márkát... Nagyot fordult a világ.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!