Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Najo most komolyan valaki...

Najo most komolyan valaki járt itt rajtam kívül Isztambulban?

Figyelt kérdés

Most áprilisban voltam 2 hétig Törökországban. Születésnapi ajándék volt. Egy 5 csillagos szállodában száltunk meg ( nyugi nem vagyunk gazdagok ez egy kulonleges alkalom volt)

de a szállodán kívüli bel-és külvárosi élet teljesem megrémített. A filmekben olyan gyönyörűnek és gazdagnak láttam Isztambult. A tengerlart tele volt csadoros koldusokkal, lepukkant épületek és kb minden utcasarkon kéregető ember.Én a filmekben nem ilyennek láttam Isztambult. Vagy lehet ott csak az eliteket és azokat a részeket mutatatták. Mert a szálloda és a Yeniköj környéke szép tiszta volt de a többi. Csalódtam nagyon. Mindig ilyen volt Isztambul? Vagy csak tényleg a filmekben nem az átlagos dolgokat láttam?


2018. máj. 1. 10:53
 1/10 A kérdező kommentje:
Tengerpart*
2018. máj. 1. 10:53
 2/10 anonim ***** válasza:
50%
Én jártam, igaz még nagyon régen. Vannak lepukkantabb helyek, de azért turistáknak való rész is van bőven, érdemes bemenni a piacokhoz is ott is rengeteg érdekes dolog van. Ja és ha van lehetőséged akkor érdemes az Isztambulon kívüli részt is megnézni, mert szép tengerparti részek vannak és az emberek amilyen mogorvának néznek ki, nagyon kedvesek valójában, főleg, hogy te európai vagy.
2018. máj. 1. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet megmondani milyen. Gondolj bele... akkora a varos, hogyha Pestrol elindulnal es elmennel Gyorig, İstanbulban meg meg mindig İstanbulban lennel. A filmek pedig nagyon nem a török valosagot mutatjak, de ennek ellenere (en sokaig ott eltem, most pedig egy masik nagyvarosban Törökorszagban) keregeto embereket minden sarkon es csadoros koldusokat soha nem lattam (pedig itt a delkeleti orszagreszben van egy par millio menekult).
2018. máj. 1. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

"Én a filmekben nem ilyennek láttam Isztambult."


Jó napot kívánok! :-) A film azért film, mert jellemzően nem a valóságot mutatja (illetve van, amikor azt, csak szépítve)

Ha megnézel egy Magyarországot, Budapest-et reklámozó turista filmet, akkor biztosan nem este 10 órakor, a Keletinél vagy a Hős u-ban fognak forgatni, esetleg a VIII. ker lepukkantabb részeit vagy a csöveseket az aluljáróban - hanem a Parlamentet, a Várat, az Operát, Bazilikát, Hősök terét, Duna partot, stb.

2018. máj. 1. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
2009-Ben voltam, tetszett nagyon, bár az előzte evet Athénban töltöttem így nem volt nagy kontraszt
2018. máj. 2. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen én többször is jártam ott, mert annyira tetszett. Én kb. két kéregetőt láttam a tengerparton egyett se.Nem tudom te miről beszélsz, én épp azt gondolom, hogy az egy olyan hely ahol az emberek nagyon-nagy része dolgozik. Ha kell a szemeteseket viszik,a tizenéves már az étteremben segít. Sokkal szorgalmasabbak,mint az átlag magyar. És ha visszautasítod,akkor nem azt mondja/üzeni/mutatja,hogy a k**** anyád,mint Magyarországon ,hanem százhuszadjára is kedvesen hív. Pl a Gülhane parkban jártál? Egy gyönyörű modern park. A víz esésből szavak jönnek ki pl. Meg a "könyv". Na most tényleg nem sorolok fel mindent. Nyilván azért több,mint tizenötmillióan élnek ott,tehát biztos vannak kéregetők, de arányaiban kevesebb. A gazdagságról meg annyit,hogy Isztambulban olyan luxusboltok vannak,amikről Magyarországon hírből se hallottak legyen az lakberendezés, ruhák, élelmiszek stb. Az se véletlen,hogy két repülőtere van. Egyébként az Atatürköt bezárják és egy még NAGYOBB épül helyette. Azt hiszem a legnagyobb lesz a világon. Hatalmas építkezések rövid időn belül ,ez jellemzi Isztambult.Pluszban még fejlődik. Ha Budapestet nézzük(ami a legjobb város Budapesten) sehol sincs Isztambulban. Ez az igazság.
2018. máj. 11. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
*Isztambulhoz
2018. máj. 11. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
*legjobb város Magyarországon
2018. máj. 11. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Isztambul a legjobb!!!! Találkoztál Szulejmánnal???
2018. máj. 19. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%

2015-ben voltam, amikor nagyon sok szír menekült volt a városban, nem zavartak sok vizet.


Imádtam a várost, imádtam a modernségét (mikor lesz nálunk olyan metró, villamos, és beléptetőrendszer? soha), az autentikusságát, a sok kedves embert, mindenhol megszólítottak, megkérdezték hogy vagyok, honnan jöttem, és az 1 hét alatt mindössze 2 ember akart szőnyeget eladni, de jót röhögtünk, amikor mondtam, hogy olyan kicsi a lakásom, hogy nem férne el :D Imádtam a kajákat, a kávézást, teázást, vizipipázást, a mecseteket, a múzeumokat. Amikor a hídról megláttam az óvárost, ami felé tartottam a villamossal, úgy éreztem mintha 500 évvel ezelőtt lennék, a müezzin éneke is nagyon szép volt. Felejthetetlen élmény volt.

2018. máj. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!