Télen is gyakran napfényben fürdő országok közül az alábbiak közül melyeknek vannak a legolcsóbb tengerparti ingatlanáraik? Algéria, Marokkó, Málta, Szicília, Dél-Görögország, Kanári-Szigetek?
Keveset mondtam? Már itthon is drágábbak az ingatlanárak?!
Görögországgal nekem is ez a problémám, hogy annyira még nem napos a téli hónapokban. Akkor csak Marokkó, Algéria, illetve a Kanári-szigetek marad?
Málta úgy tudom (bár elképzelhető, rossz (értsd: drága) oldalakat böngésztem) nyugat-európai árakkal operál.
Algériával mi a baj?
Már miért lennék akár csak bolhafaroknyit is troll? Kikérem magamnak! Ne akarj holmi hülyék közé besorolni. Nem ismersz, ne sérts meg.
A harminc milliótól ötvenig igenis létezik, a mi házunk is harmincat ér, és egyáltalán nem vagyunk gazdagok.
Még mindig nem értem Algériával (elmaradottság ide, vagy oda) mi a baj...
30-50 milliós ingatlan, mint átlag :-D Egyet értek az előzővel, vagy trollkodsz, vagy 18 éves vagy, és fogalmad sincs, hogy a valódi átlag hogy él a 10-15 milliós paneljában meg a vidéki 8 millás vályogban...
Egyébként interneten biztos lehet találni nyaraló hirdetéseket. Azt kalkuláld bele, hogy a legtöbb ember az ilyen népszerű helyeken nem hétvégi háznak és kedvtelésnek, hanem befektetésnek veszi meg ezeket az ingatlanokat, tehát méregdrágák lesznek. A legolcsóbb, leglepukkantabb lakás tenerifén 40 millió forintnyi euróba kerül, de a többség a másfél-kétszerese (legalábbis első guglizásra).
Egyáltalán nem értesz egyet az előző válaszolóval, és továbbra is teljes joggal kikérem magamnak az alaptalan sértegetést, mert sem idióta hülye nem vagyok (a trollok ezen kategóriából kerülnek ki, hozzám hasonló ember ilyen szintre soha nem süllyed le), sem tini nem vagyok már. Fiatal igen, de messze nem taknyos kisgyerek.
Most már pontosan látszik mi a probléma, amiről ti beszéltek azok csak holmi lakások.
Amiről én írtam azok (ha már másból esetleg nem, a címszavakból látszik) családi házak. Megyeszékhely belvásosában egy teljesen átlagos ház bizony harminc millió alulról. Büdipesten még ennél is drágább lenne.
Most már mindenkinek tiszta.
Köszönöm válaszodat (a második bekezdést), erre valóban nem gondoltam, hogy valaki nem élni kíván ott pár hónap erejéig, hanem "szállodáztatni" akar. Ez rettentő mód felnyomhatja az ingatlanárakat, lásd: Szilvásvárad, egy semmi kis falu a Bükkben, mindentől távol, mégis egri/miskolci árakon "lennének csak hajlandóak" szabadulni az ott élők a házaiktól. Imádom azt a szép helyet, de a szobáztatás miatt megtöbbszöröződtek az árak.
Algeriaval az a baj hogy nem eppen biztonsagos orszag. En dolgoztam sokat veluk. Ha peldaul idegenkent megy oda valami akkor kb azt sem ajanljak hogy elhagyd a hotelt. Emellett szinte allando "harckeszultsegben" vannak. Sokkal szigorubb es kemenyebb orszag mint Tunezia vagy Marokko. Tengerben pl nem lehet furdeni, noknek egyaltalan, ferfiak meg nem foglalkoznak vele. Raadasul egy idoben kulfoldi nem is vasarolhatott ingatlant, ezt lehet hogy azota megszuntettek, most nem tudom a helyzetet. De az arab orszagok ilyen szempontbol jelenthetnek korlatot.
Gorogorszagban mi is gondolkoztunk ingatlanvasarlason, es nezegettuk az arakat. Kretan 110 ezer euro korul mar egesz korrekt lakast lehet venni (amit mi neztunk ennyiert az 2 haloszobas volt). A lakasokat butorozottan adjak el (ez nekem pl meglepo volt). Viszont koteles vagy elmenni egy gorog kozjegyzohoz es neki megbizatast adni (ez 5 evre szol) mert csak rajta keresztul lehet a vetelt lebonyolitani. Ja, viszont a vetel csak ugy mehet hogy kp, vagy magyar banktol hitel, a gorog bankok nem hiteleznek kulfoldinek.
Kanari szigetek : nagyon draga, az altalad emlitett ar a toredeke egy ingatlan aranak ott. Ok Nyugati arakkal operalnak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!