Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Vannak itt olyan emberek,...

Vannak itt olyan emberek, akik Los Angelesben, vagy esetleg US bármely más területén élnek?

Figyelt kérdés
Nagyon érdekel a téma, LA álmaim városa is, egyik célpont az életemben oda eljutni. Esetleg vannak olyanok, akiktől tudnék kérdezni is?

2014. jún. 11. 21:45
 1/6 anonim ***** válasza:
LA csak addig álmaid városa még egyszer el nem mész. Nagy csalódás a város, magam is imádom az USA-t, de LA-nél csak jobb helyek vannak.
2014. jún. 11. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ezek szerint voltál már ott?

Megkérdezhetem, hogy mi volt benne olyan rossz? Így látatlanban tudok egy pár dolgot LA-ről, viszont engem inkább az északi része érdekelne, Long Beach, Compton környékét kihagynám.

2014. jún. 11. 22:17
 3/6 anonim ***** válasza:
En LA-ben dolgozom, mit szeretnel tudni?
2014. jún. 12. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Elég sok kérdésem lenne igazából, persze csak ha szabad.


Pl, LA melyik területén? Könnyű ott munkát találni? Igazából engem az érdekelne a legjobban, hogy hogyan lehet ott elhelyezkedni/letelepedni. Azt tudom, hogy elsőnek zöldkártya kell, de azzal viszont nem vagyok tisztában, hogy kinek és milyen célból adnak ilyet, mert sokak szerint lehetetlen ilyet szerezni. Ha ott is dolgoznék, akkor valamilyen gépészet körben helyezkednék el.

2014. jún. 12. 22:11
 5/6 anonim ***** válasza:

Pl, LA melyik területén?

Azon a teruleten, amit ugy hivnak, hogy West Side. Beirod gugliba, hogy 90025 iranyito szam, es meglatod.


Könnyű ott munkát találni? Persze, ha igazan keres az ember es nemcsak 8 altalanosa van.


Igazából engem az érdekelne a legjobban, hogy hogyan lehet ott elhelyezkedni/letelepedni. Azt tudom, hogy elsőnek zöldkártya kell, de azzal viszont nem vagyok tisztában, hogy kinek és milyen célból adnak ilyet, mert sokak szerint lehetetlen ilyet szerezni.


Megy az angol? Mert angol nelkul ne is almodozz. Ha megy az angol, akkor gugli, hogy green card, vagy itt a hivatalos oldal es olvasd el es megtudod.

[link]


Mar tobben/tobbszor leirtuk a GYIKon hogy mi a zoldkartya es hogyan lehet hozza jutni, nem fogom feleslegesen ismetelni hiszen konnyen hozzaferheto az info.


Ha ott is dolgoznék, akkor valamilyen gépészet körben helyezkednék el. - ha elolvastad mi a green card akkor olvass a work permit vagy employment authorization-rol es akkor talan jobban kitisztul a kep.


A fenti (legalis) uton kivul van meg a feketen/illegalis modon valo itt let, de azt nem tanacsolom senkinek. Nem azert mert nem lehet megcsinalni, en is igy kezdtem, de nehogy valaki azert induljon neki, mert en azt mondtam... :)

2014. jún. 12. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Persze, az angol az megy, nincs is vele baj, vagyis már beszélgettem amerikaival is élesben, volt egy amerikai tanárom egyenesen Chicagoból, jól megértettük egymást.


Nagyon szépen köszönöm a választ. :)

2014. jún. 12. 23:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!