Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Miért kell a visa más országok...

Elektromann kérdése:

Miért kell a visa más országokban?

Figyelt kérdés
Ez a kérdés van angol szóbeli tételben, De én magáról a visa-ról is csak annyit tudok, hogy olyan, mint az útlevél. Nem kell helyettem elkészítenetek az angol szöveget, csak légy szíves írjatok róla pár szót magyarul, hogy ki tudjam találni, mit írjak a kérdéshez :)

2014. jún. 11. 19:29
 1/7 anonim ***** válasza:

Egyszerűbb lenne ha vízumot írtál volna, mert így az hittem a visa kártyáról van szó (ok. hogy angolul így van, de ha magyar környezetben írod angolul akkor mást jelent..).

Bár dolog amiért kell vízum: mivel sokszor a vízumot már indulás előtt el kell intézni, így jobban kitudják szúrni a gyanús utazogat. Ha nincs visszafelé repjegyed, nincs állásod, gyanús lehet, hogy dolgozni mész ki. Vagy pl. látszik, hogy nem fogod tudni eltartani magad az ottléted alatt stb.. Igy kb. biztosítható, hogy tényleg csak az menjen aki turista..

Vízumnál gyakran kérdezik, hogy büntett előéletű vagy ha igen, akkor is magtagadhatják a vízum kiadását. Itt a lényeg, hogy pl. ha lecsuktak valakit drogcsempészetért, azt ne engedjék be az országba.

Vízum általában akkor kell ha úgymond kontrollálni szeretnék bizonyos országból bizonyos országba az utazást. Pl. ha egy országból sok menekült érkezik, vagy illegellis bevándorló, akkor vízum segítségével lehetőség van valamelyest korlátozni. Pl. ha nem kapsz vízumot gyakran már a gépre sem engednek fel az induló országban.

Ilyen dolgokra érdemes gondolni.

2014. jún. 11. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Azt hiszem - régen legalábbis így volt -, hogy az útlevelet az az ország adta, ahol éltél vagyis AHONNAN mentél, a vízumot pedig az, AHOVA be akartál menni.

Az USA pl. nem adja meg mindenkinek a "visa"-t ma sem, komoly feltételekhez köti ennek kiadást.

Ha az EU-ba való belépés előtt pl. Franciaországba vagy Angliába akartál menni, utánanéztek a múltadnak, amennyire ez lehetséges volt. (Kivétel volt az '56-os események ideje.) Nótorius börtönviseltek vagy közismert kommunista agitátorok ritkán kaptak "belépési engedélyt, bár ez az idő múlásával és a feszült, hidegháborús hangulat enyhülésévek vesztett szigorúságából.

Az EU tagállamokon kívül mindenhova kell beépési engedély, amit egyszerűbben vízumnak, "visa"-nak nevezünk.

Szeretném azért, ha más is megerősítené ezt, mert több szem többet lát, tévedhetek is...

2014. jún. 11. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Bocsánat, első válaszoló, miközben én éppen írtam a kommentemet, te már el is küldted a tiedet, tehát azt én még nem olvashattam...
2014. jún. 11. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Jelenleg a legtöbb ázsiai országba kell vízum. Hogy miért? Szerintem sok helyen ez egy legális pénzforrás. Főleg azoknál az országoknál ahol e-visa vagy VOA van.
2014. jún. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül muszáj Visa... nagyon sok helyen elfogadják a Mastercardot és Maestro-t is :P
2014. jún. 11. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Régen volt viza a Tiszában is.
2014. jún. 11. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget.

Igazotok van, tényleg írhattam volna vízumot, ezért elnézést kérek :/

2014. jún. 12. 19:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!