Angliába utaznék autóval, vinnék magammal egy cicát is. Az útlevélen kívül mire van szükség főleg a francia határra gondolok. Igaz hogy állatorvos vizsgálja a határon? Mi van ha éjjel lépném át a határt?
Angliában elég szigorú az állatbehozatali szabályzat.
A sorrend a következő:
- be kell chipeltetni
- utána (dátumban is utána, mert nem mindegy) ki kell váltani az állat útlevelet az állatorvosnál
- veszettség ellen be legyen oltva
A brit határátlépésnél 21 napra (perce pontosan ) be kell hogy legyen oltva.
Az állatorvos egyébként utána tud nézni, és ők pontosan tudják mi a szabály.
Nagyon komolyan veszik, mi fél évvel ezelőtt hoztunk ki Anglia cicát. (kocsival) Eléggé megnéztek mindent, főleg a dátumokat hogy helyes sorrendben van és a 21 nap percre pontosan le telt.. (mi is éjszaka léptük át a határt,)
Nem kell előre szólni, ugyanis amikor veszed a kompjegyet, jelezned kell hogy háziállatot szállítasz. Fizetni kell az állatszállításért is, és megfelelőn kell szállítanod. Kompnál például semmilyen állatot nem vihetsz fel a hajóra. Amikor beszállsz kocsival a kompba, az utasoknak el kell hagyni a rakodó teret (ahol a kocsik állnak) és 2,5 órát a hajón töltik. Az állatok maradnak a kocsiban.
Titokban nem lehet, mert tudniuk kell, hogy ki szállít állatot. Mivel eleve a kompjegy vásárlásnál jelzed az állatszállítást, így valószínű hogy van a határnál kéznél állatorvos ha szükséges. Ha minden papír, és minden oltás rendben van, azt a határőrök is tudják, akkor nincs szükség állatorvosra. Akkor hívják ha valakinél gond van az engedélyekkel vagy titokban akarja a határon átvinni..
Egyébként simán kiszúrják hogy van állatod vagy sem..
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!