Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Ha határon túli, az országnak...

Ha határon túli, az országnak semmit nem fizető magyar kedvezménnyel utazhat a MÁV-on, én miért nem?

Figyelt kérdés
2013. nov. 22. 18:22
 1/9 anonim ***** válasza:
31%

Azért, mert a máv nem arról szól, hogy embereket szállítson el kényelmesen és olcsón egyik helyről a másikba.

Az utazási kedvezmény pedig nem arról szól, hogy az utazókat, avagy az adófizetőket bármilyen módon is a máv igénybevételére ösztönözzék.

Ez (az általad is firtatott) kedvezmény egy politikai maszlag. Mondjuk úgy lózung a hülyemagyarok lelkiismeretének megnyugtatásához - ész nélkül.

2013. nov. 22. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
5%
Ez nem egy politikai maszlag, ez tény!
2013. nov. 22. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Mert a Fidesznek többet ér a szavazata,mint a tied.
2013. nov. 22. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
90%

Kicsit túrj bele jobban a kedvezmények közé. MÁVnál alig akad valaki akinek teljes árat kell fizetni. Ha külföldi magyar, ha idős, ha fiatal, ha diák, ha beteg, ha gyereke van, ha közalkalmazott, ha MÁVnál dolgozik családtagja.... Stb hosszú a sor.

Miért pont ezt az egy kategóriát nézted ki magadnak? Többi nem zavar?

2013. nov. 23. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A MÁV-nál kétféle kedvezmény működik!

Az egyik az "üzletpolitikai" amit a cég saját hatáskörben, saját kockázatra működtet.

A másik az jogszabály által előírt, aminek az ellentételezését egyik kormány sem teljesítette maradéktalanul!

Ezt sérelmezheti a kérdező, -szerintem jogosan- hiszen miért kell a "határon túli" állampolgárnak több -államilag finanszírozott- kedvezményt adni, mint a határon belül élőknek?

Ez, akárhogy is nézzük, -diszkrimináció!

2013. nov. 23. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Azért, mert a legtöbb határon túli magyar sokkal rosszabb anyagi körülmények között él, mint a magyarországi testvérei. Pl. egy erdélyi, élelmiszerüzletben pénztárgépnél dolgozó havi 750 lejt, azaz 52.000 Ft. keres havonta. Hiába nyitottak a határok, sokan a költségek miatt nem utazhatnak Magyarországra.

Ezen próbál segíteni a mostani magyar vezetés, akiknek egy konkrét nemzetpolitikai stratégiája van. Tény: lassabban asszimilálódnak, jobban megmaradnak magyarnak, ha erősítjük a kapcsolataikat az anyaországgal.

2013. nov. 24. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
46%

"Azért, mert a legtöbb határon túli magyar sokkal rosszabb anyagi körülmények között él, mint a magyarországi testvérei."


NEM ÉRDEKEL!!! Őket sem érdekli, hogy rólam mennyit nyúznak le, mennyivel kevesebb jut a családomnak, -sokszor csak azért-, hogy nekik többet adhassanak!

Ráadásul: nekem nem testvéreim!!!

2013. nov. 24. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem rólad írtam, hanem a magyarokról !
2013. nov. 24. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Nem rólad írtam, hanem a magyarokról !"


Ezt, hogy érted? Én vagyok a 12:15-ös, és ez a véleményem!

Ha tetszik ez neked, -ha nem!

És még annyit: Én is magyar vagyok, legalább annyira, mint te!

2013. nov. 24. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!