Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Kell-e valamilyen papír...

Kell-e valamilyen papír ahhoz, hogy a nagyszülők magukkal vigyék külföldre az unokákat?

Figyelt kérdés
Férjem külföldi (EU tag) állampolgár, és a nagyszülők el szeretnék vinni a gyerkeket repülővel.
2008. júl. 8. 22:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem kell felhatalmazás, hogy elvihetik, ha erre gondolsz. Persze a hivatalos okmányoknak meg kell lennie.
2008. júl. 8. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ajánlott, de nem kötelező. Számít, hogy hova mennek "külföldre". Ha kilépnek a schengeni övezetből akkor erősen ajánlott, mert lehet belőle baj. [Mégha jog szerint a kiskorú útlevelével igazolja a törvényes képviselő engedélyét a határátlépésre. - Tehát a gyerek érvényes útlevéllel EGYEDÜL is átlépheti - a magyar jog szerint - a határt.]


A nagyszülők jogi értelemben ugyanolyan "senkik", mint bárki más. A törvényes képviselőnek a nyilatkozata szükséges, melyet a fogadó ország és az induló ország nyelvén, vagy egy világnyelven kell leírni, és tartalmazza (ha mindkét szülőnek felügyeleti joga van) mindkét szülő beleegyezését, hogy a kiskorú gyermek x. időpontban y. országba az országhatárt z. személy kíséretében átléphesse.

2008. júl. 9. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

most volt nem rég a hiradóban hogy ajánlott. vannak országok ahol kérik.


szerintem írjatok mindenképpen, az a legegyszerübb.

ebbe írjátok bele kivel megy és hova (melyik országba) milyen módon, és mikor kell vissza vinniük. ebbe már tuti nem szolnak bele.


ha pl igazoltatnak jobb egyböl tisztázni mint mondjuk az örsröl szülöt behívni.

2008. júl. 9. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Külföldön élünk, anyósom most hozta ki hozzánk a pasim lányát. Már otthon, a reptéren kérték tőle az engedélyt, amit az anyja írt. Szerencsére volt. Valahol a neten talált valami formanyomtatványt, amit kitöltött. Most azon van a pánik, hogy nincs lefordítatva és mi lesz, ha a magyar papírt visszafelé nem fogadjék el.


Tehát én lavasolnám, hogy vigyenek írásos szülői engedélyt, biztos ami biztos alapon.

2008. júl. 9. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Hozzáteszem a vámos nincs tisztában a szülői adatokkal, a szülő aláírásával, így ez a dolog tényleg csak egy formaiság... Viszont célszerű a problémák elkerülése végett.
2008. júl. 9. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2008. júl. 9. 22:02
 7/7 A kérdező kommentje:

Találtam a neten egy több nyelven íródott meghatalmazást, belinkelem, hátha még jól jön másnak is.


[link]

2008. júl. 12. 21:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!