Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Dohában 55 percünk lesz...

Dohában 55 percünk lesz átszállásra. Az iroda megnyugtat, hogy elég, hiszen nekik se lenne érdekük hogy az emberek lemaradnak a gépről. Próbált már valaki átszállni 55 perc alatt?

Figyelt kérdés
ha nem jön be hogy és kivel kezdjek reklamálni ha lekéssük a gépet?
2013. okt. 17. 18:49
 1/7 anonim ***** válasza:
A reklamálást nem tudom de 55 perc az Dohában nem gond, 35 is elég lehet, [link] eszerint mondjuk 45.
2013. okt. 17. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
isten vagy! köszi! :)
2013. okt. 17. 19:30
 3/7 anonim ***** válasza:

Én is Dohai átszállással szoktam repülni.


Hová mentek tovább?


Elviekben elég, de az európai járatok gyakran késnek így ennyivel csökken az átszállás lehetősége.

Dohában most két reptér van. Van a "régi dohai", és van az új dohai reptér (Hamad városrész)

Elvileg már a Qatar Airways az új terminálról üzemel, ez viszont a korábbi reptérhez képest ég és föld.

Jelenleg az új reptéren 1 terminál van, de épül a 2.terminál.

Az első terminál két vége között van kb 1,5 kilométer.

A,B,C részre vannak osztva.

Az európai járatok az A részre szoktak érkezni, Ázsia felé a B, Ausztrália,Új Zéland, India felé a C terület felől indulnak a gépek.

Ha szerencsétek van csak 400-500 métert kell gyalogolni, ha nincs és a szélső kapuktól indul a csatlakozás akkor kb 900-1000 métert kell sétálni. Az pedig a tömegen, üzleteken keresztül nem egyszerű.


Ha még üzemel a régi reptér, az bukta mert legalább 40perc az út ingajárattal.

(én 1x mentem így, hát mondhatom nagyon szopás volt)


Ha lekésed a gépet, akkor az ügyfélkapcsolati pultot kell keresni, vagy akár egy check in pultnál is lehet jelezni a problémát.


Ha önhibátokon kívül késitek le nincs gond, ha saját hibából pl el tévedtek akkor kötbér van az üresen maradt helyekre. Ennek megállapítása QR-ben, azaz Qatari Rialban történik. A Qatar Airways kőkeményen kiszabja ha alapos oka van rá.

4főre simán lehúznak 1200 USD-t, szóval nem szabad a sajt hibátokból a gépet lekésni. Mert ki kell fizetni és addig nem lehet tovább utazni.

Késésnél gyorsan át tudnak foglalni, nagyon kedves és szakképzett a személyzet. Angol nyelvismeret nagyon fontos.


Ha magasabb osztályon utaztok pl. Business akkor jogosultak vagytok a Premium Terminal használatra, ahol személyesen jön érted egy host és elkísér a géphez.

Economyn ilyen nincs, de térítés ellenében vagy mozgássérült utas esetén igényelhető.

A reptéren minden közérthetően ki van táblázva, bármelyik ott dolgozó tud segíteni.


Remélem sikerült segíteni!

2013. okt. 18. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Persze hogy segítettél,ilyenkor jól jön minden infó. Megveszem majd a vízumot előre,azzal se menjen el idő.. remélem mindenféle kártyák kitöltésével se kell majd nagyon pepecselni.

Srí Lankára megyünk egyébként.

2013. okt. 19. 12:23
 5/7 anonim ***** válasza:

Uhh..na az egy érdekes járat:)


Jaja amit lehet itthon el kell intézni.

2013. okt. 19. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Érdekes? Jártál arra?
2013. okt. 19. 14:42
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem!


De az egy tipikus vendégmunkás járat.

Qatarban kb 2,5 millió vendégmunkás van.

Maláj,Srilankai,Indiai,Pakisztáni...kb olyan mintha egy munkásszállító Ikaruson közlekednél.

2013. okt. 20. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!