Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek? Aki megtett...

Mi a véleményetek? Aki megtette, elmondaná pozitív/negatív részét a dolognak?

Figyelt kérdés
Tehát valószínűleg szeptember.októberben elutazom a családommal Németországba.Apum immár két hónapja kinn dolgozik és az iskola kezdésre tudna nekünk szerezni lakást(kinn).Elméletileg kimennénk oda lakni.Én már a közép iskolát kezdeném ott a kisöcsém pedig folytatná az általános iskolát.Meg kell mondjam kicsit félek.Most végeztem a nyolcadikat és felvettek az általam legjobbnak ítélt gimnáziumba aminek nagyon örültem,de most csapot papot,mindent itt kell hagynom.Tudom hogy később az én érdekemet szolgálja ez a dolog csak kicsit aggódom a nyel miatt is hiszen eddig angol nyelvet tanultam.Valakinek volt már hasonló élménye?Sokat segítenétek ha mesélnétek róla.hogy ti hogyan tudtatok beilleszkedni. 15/L
2013. júl. 20. 00:43
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló élményem nem volt, de ez a kiutazás attól is függ, hogy tényleg körülbelül mennyire beszéled a nyelvet, mert ha nem akkor nincs sok értelme, majdnem egy évet veszítesz mire megtanulod. Én szerintem itthon kéne elvégezned a gimnáziumot és majd 18-20 éves korodba mire jól tudod a nyelvet, akkor menj ki Németországba és ott fejezd be tanulmányaidat. De ha tényleg megy az egész családod, akkor legalább kezdd el most tanulni a nyelvet, szinte mindennap.
2013. júl. 20. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Én is ezt szerettem volna,de muszály mennem a szüleim végett.Anyelvet tényleg nem beszélem ..és nemhiszem hogy menni fog a középiskola ezekután.
2013. júl. 20. 10:41
 3/3 anonim ***** válasza:

A magyart se nagyon beszéled, ahogy elnézem az írásodat, szóval lehet, hogy a német még jobb is lesz...


Amúgy nem lesz gondod szerintem, több ismerősöm ment így ki, és hamar belejöttek a nyelvbe. Ha ott élsz, jóval könnyebben/gyorsabban tanulsz, mintha itthon nyelvórákat vennél. Össze se lehet hasonlítani a kettőt.

2013. júl. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!