Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Ez most hogy van?

Ez most hogy van?

Figyelt kérdés

3.5. 90%-os menetjegy díjkedvezményre jogosult


a) az évente 16 alkalommal 50%-os kedvezményére jogosult személy (lásd 3.3. pont), ha két 50%-os utazási kedvezmény összevonásával ezt a kedvezményt választja, továbbá az évi 16 kedvezményének felhasználása után további két alkalommal (a kedvezményes utazás feltételei azonosak az 50 %-os kedvezmény feltételeivel),


ha én jogosult vagyok az 50 % os jegyre akkor évente 16 szor mehetek 90 %os jegyel is ?



2013. júl. 14. 23:03
 1/7 A kérdező kommentje:
mármint busszal bocsi azt elfelejtettem írni
2013. júl. 14. 23:09
 2/7 anonim ***** válasza:

Igen, mehetsz ha két 50-es karikát elhasználsz rá. Csak akkor gyorsabban fogynak a lehetőségek...

És ugye van két darab karika ami eleve 90-es lehetőség, de az gondolom egyértelmű.


(Azért remélem nem úgy vagy jogosult 50-esre, hogy pl. diákigazolványod van, mert ez nem arról szól :DD)

2013. júl. 15. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

hát tanuló vagyok akkot jogosult vagyok rá nem ?

bocsi ha hülyeség ebben a témában nem vagyok otthon :)

2013. júl. 15. 06:07
 4/7 anonim ***** válasza:

Árva vagy félárva vagy? Mert akkor kapsz 25 éves korig árva ellátást aminek ez is része. Ezen kívül a nyugdíjasok kapnak ilyet (tulajdonképpen az árva ellátást is a nyugdíj folyósító adja) még lehet, hogy mások is, nem tudom. Te milyen jogcímen szeretnéd??


Ha csak sima mezei diák vagy mint bárki más akkor csak 50% kedvezményt tudsz igénybe venni, de azt akárhányszor. Illetve suli és lakóhely között váltható 90%-os bérlet. De csak ott.

2013. júl. 15. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
hát csak diák simán xd akkor vagyok rá jogosult köszi hogy megértetted velem :D
2013. júl. 15. 06:35
 6/7 A kérdező kommentje:
*akkor nem ...
2013. júl. 15. 06:36
 7/7 anonim ***** válasza:

Amúgy ha nincs ilyen utazási kedvezmény papírod akkor nem is értem hol akarnád vezetni azt az évi pár alkalmat?? Illetve amúgy nem 16 db 90-es van hanem 16 db 50-es amit ha mindig úgy használsz párban akkor 8db 90-es. Plusz ezen kívül van 2db eleve 90-es.


De érzésem szerint te simán csak diák vagy így ezek rád nem vonatkoznak és így gondolom nem is kaptál ilyen utazási kedvezményes papírt.

2013. júl. 15. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!