Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Horvátországban szabad utcazen...

Horvátországban szabad utcazenélni?

Figyelt kérdés
Barátommal mennénk ki horvátba, és utcazenével keresnénk a kenyerünk. Kérdésem az lenne, hogy ott mennyire szigorúak az utcazenével szemben? Gyakran büntetnek? Engedély kell? Ha esetleg egy tapasztalt szintén utcazenész tudna erre válaszolni, vagy hogy melyik közeli országban lenne érdemes ezzel próbálkozni azt meg köszönném!

2013. jún. 18. 19:30
 1/7 anonim ***** válasza:
Úgy gondolom, hogy engedély kell. De ha felveszed a kapcsolatot a Horvát nagykövetséggel és rákérdezel, szerintem hasznosabb választ kapnál. Hajrá!
2013. jún. 18. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
37%
Az utcazenészeket turistaszezonban meg szokták tűrni.
2013. jún. 18. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Sokat vagyok odakint, de még soha, sehol sem láttam utcazenészeket.
2013. jún. 19. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy most én leszek a vaskalapos, de bakker.. nincs még elég rossz hírük a magyaroknak, nagyon kell, hogy a helyi netes bulvárhírek arról szóljanak "letartóztattak két magyar állampolgárságú fiatalt, akik zenélgetéssel koldultálk össze..." Az meg sem fordult a fejetekben, hogy munkát vállaljatok?
2013. jún. 19. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Úgy ahogy mondod, vaskalapos vagy. Munkát vállalni? Már ne haragudj de a zenélés sokkal keményebb munka mint bármi, ahogy az összes művészet. Mivel a szívünket lelkünket beleadjuk, és mivel a művészetekkel nem nagyon lehet elhelyezkedni, mi mégis azt csináljuk amiben jók vagyunk és amit a szívünkkel tudunk csinálni, még ha ez nem is a társadalom által elvárt dolog. A másik hogy a szürke hétköznapokban rohanó embereknek az arcára mosoly derül, és megállnak a nagy sietségben, annyira magával ragadja őket a zene... annál nincs csodálatosabb..:) szerintem az utcazene több mint koldulás.:)és általában az emberek nem sajnálatból, vagy elvárásból dobnak pénzt, hanem azért mert őrülten tetszik nekik az előadás. Lehet hogy az utcazenéből élés kiszámíthatatlan és néha nagyon be kell osztani a pénzt, vagy éppen hogy van ételre elég. De ott vagyunk egymásnak és senki nem mondja meg mit csináljunk hányra érjünk oda a munkahelyre, nincsenek kínzó gyomorgörcseink, nem akarunk megfelelni senkinek, van időnk egymással foglalkozni, és folyamatosan Istent közvetítjük a művészetünkkel.
2013. jún. 24. 19:18
 6/7 anonim válasza:
0%

"Már ne haragudj de a zenélés sokkal keményebb munka mint bármi, ahogy az összes művészet."

Ezzel vitatkozhatnék. Csak olyanok utcazenélnek, meg csövülnek hasonló módon, akik lusták dolgozni.

"A másik hogy a szürke hétköznapokban rohanó embereknek az arcára mosoly derül, és megállnak a nagy sietségben, annyira magával ragadja őket a zene... annál nincs csodálatosabb..:)"

Én csak azért állnék meg, hogy leköpjem őket.

Ez a felhasználó azért van, hogy lepontozzátok. Ne okozzatok csalódást.

2013. júl. 4. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 seres zsuzsanna válasza:
Én is szeretek utcán zenélni.Mivel állandó állást nem találok a művészetemmel,nagyon hasznosnak találom...
2014. dec. 6. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!