Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Van esély rá, hogy létezik...

Van esély rá, hogy létezik egy olyan közösség valahol, mint amilyet A Part leír? (Alex Garland könyve/ a DiCapriós film)

Figyelt kérdés

Egy olyan közösség, ami elvonultan él egy (lakatlan) szigeten. Létezhet ilyen valahol? Vannak ilyen emberek, akik fogják magukat és nekivágnak egy ilyen életet élni? Vagy csak én érzem úgy néha, hogy legszívesebben elmennék és így folytatnám tovább?

Teljesen lehetetlen ezt megcsinálni, vagy van még ezen a világon olyan hely, amit nem ért utol ez a sok szabály meg skatulya, amit az emberek húznak maguk köré?



2013. máj. 8. 23:07
 1/3 A kérdező kommentje:

Legszívesebben azt tenném, hogy eladom az összes ingóságom, megszedem magam pénzzel, és ha összejön elég, akkor nekivágok... nem is tudom, minek... egy sziget ahol nincsenek gyárak se turisták se a sok szaros város, csak egy csoport ember, azokkal összemelegednék és egész életemben ott a szigeten építgetnénk a saját kis civilizációnkat... leszarnám a pénzt és nem aggódnék a számlák miatt mert nem is lennének... még belegondolnom is rossz hogy úgy fogok élni ahogy mások megszervezték... úgyértem "fizess, vegyél, dolgozz, fogyassz", egész életemben a pénz miatt kéne aggódnom... a rohadt pénz

tudom, hogy ez a normális és így kell lennie... de engem kiráz a hideg..

meg van építve az út az autósoknak, a járda a gyalogosoknak, a bicikliút a bicikliseknek.. de a fenébe is, én a füvön szeretnék menni!

értitek, mirõl beszélek?

2013. máj. 8. 23:27
 2/3 A kérdező kommentje:
ha esetleg ti nem is értetek egyet velem, ha ehhez hasonló témájú cikkeket; fórumokat tudnátok küldeni, megköszönném.
2013. máj. 8. 23:59
 3/3 lencsefőzelék ***** válasza:

Hallottam már ilyenről, pl. kárpátaljai család(ok)ról, akik maguknak termelnek mindent, max. ruhát vesznek a boltból, legutóbb meg Paks mellé költözött egy család. Itt jól fizető állása volt a fickónak Pesten, de megcsömörlött, és vettek egy nagy területet, állatokat tartanak, kertészkednek, gazdálkodnak, és azt eszik, amit termelnek (pl. húst sem). Volt, hogy egy hónapig gombát ettek, amikor annak volt a szezonja.

Én is el tudnék képzelni egy pénz nélküli világot, ahol mindenki annyit dolgozik, amennyihez épp kedve van, mindenki a másik örömére alkot valamit, és nem kell az idióta szabályok között és a bürokratikus útvesztőben lavírozni, satöbbi.

2013. máj. 9. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!