Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Ausztráliába repülök. Mivel...

Ausztráliába repülök. Mivel foglaljam el magam a hosszú úton? És hogyan tudok átállni, mert 8 óra az időeltolódás.

Figyelt kérdés
2009. jún. 1. 13:52
 1/8 anonim ***** válasza:
76%

szerintem aludj

vagy olvass

mást nemigenn tudsz csinálni

hacsak nincs laptopod

2009. jún. 1. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
az ut az mindig gyorsabban elmegy, mint ahogy gondolnad... vetitenek folmet, meg ilyesmik, de vigyel fel zenet magadnak, meg könyvet, vagy ujsagokat, ami erdekel... az idöeltolodast en ugy szoktam megoldani (en is mastol hallottam, hogy ez a bevalt tapasztalat), bar nem tudom mikor ersz oda, de ugyanugy este feküdj le aludni, ahogy lefeküdnel, es akkor viszonylag gyorsan tul vagy rajta... lehet, hogy 30 orat leszel ebren, eleg faraszto, de masnapra mar okes leszel, es nem megy el ra több napod...
2009. jún. 1. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
eléggé örökmozgó vagyok mi a tipp az útra? tudtok nekem ilyen repülős jógát ajánlani vagy valami? :)
2009. jún. 1. 14:28
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én soha nem tudok aludni a gépen. Vigyél könyvet, nézzd a filmeket, hallgass zenét. Ha van valamilyen játékod, az nagyon jó.

Ha mozgós vagy, akkor folyosó mellé kérd a jegyet, mert különben nem fogsz tudni felállni és állandóan a melletted ülőt kell megkérni. Lehet nem nézné jó szemmel, ha felébresztenéd pl.

A Malév honlapján van repülőgépi torna, ott megnézheted, de a gépen is le fogják adni. Azzal felfrissitheted magad. Egyébként nagyon hosszú és unalmas lesz.

Odafelé nem lesz gond az időeltolódással. Csak arra ügyelj, hogy ne feküdj le, amikor megérkezel, hanem csak este menj aludni, amikor az ottaniak is.

Visszafelé 3-4 napig eltart az átállás, mert akkor még az ausztráliai idő szerint fogsz felkelni. Ha mondjuk ott reggel 8-kor keltél, akkor, amikor visszajössz itthon éjfélkor leszel éber. Nem tudsz vele mit csinálni. 3-4 nap alatt visszaszoksz és elmúlik.

Az elsp nap én pl. soha nem tudom, hogy épp reggel van vagy délután és milyen nap. Vicces.

2009. jún. 1. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Mi csak 10 órát repültünk most és 7 óra idö eltolódás volt, mi a karibtengeren voltunk vagy is az ellenkezö irányba.

Oda fele alig aludtunk, és egész könnyen átálltunk, de már 3 napja itthon vagyunk de reggel 12 óra alvás után alig tudok felkellni.

A repcsin fognak filmet vetíteni, ha saját monitoros lesz az ülések, akkor válogathatsz is filmek között. Aztán vigyél könyvet, újságot adnak a gépen, angol nyelvüt meg az adott légitársaság nyelvén. Ami fontos hogy 2-3 óránként sétálj az ülések között, mert a hosszú repülöutak során sokszor elöfordulhat trombózis, és igyál sok folyadékot.

Vihetsz fel notbook-t vagy nintendót, akármilyen játékot, csak a felszálláskor és leszálláskor ki kell kapcsolni. mobilokat végig kikapcsolva kell tárolni.

2009. jún. 1. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Keress egy szmipatikus utitársat,s beszélgess..:)))Mindenről..mert ugysem látod röbbé..;)
2009. jún. 7. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
91%
Vegyél egy Bibliát és olvasd. Mire odaérsz, nemcsak más földrészen leszel, de úgy érzed, hogy az egész világ sokkal szebb lett.
2009. jún. 7. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
jácc a klotyón péniszbával
2011. szept. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!