Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » 16 órás repülőutam lesz 6...

16 órás repülőutam lesz 6 hónapos babával. Hogyan oldjam meg flottul?

Figyelt kérdés
Sok kérdés felmerült bennem...mint pl. hogy hogyan lehet szoptatni a repülőn? Milyen dolgokra kell odafigyelni, mikor valaki pici babával utazik? A repülőn külön helyet kell foglaltatnom a babának, ahol a hordókában lehet vagy az ölemben foghatom vagy esetleg speciális helyre kell ülnöm vele? Ti melyiket javasoljátok?
2009. márc. 25. 21:26
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Tarthatod az öledben (ez esetben ingyen repül), vagy vehetsz neki külön helyet, de szerintem egy ennyire hosszú úton mindenképp érdemes külön ülést biztosítani, amire leteheted a hordozóval. Előfordul, hogy ölben utazó babának is jut külön hely, mert nincsen tele a gép, de azért ez lutri.
2009. márc. 26. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Ezután a légítársaságnál érdeklödj.


Mikor én utaztam amerikába, ott külön rész volt a babásoknak, ami egy elválasztó fal mellett volt és ott elötted volt a gyerek. Hogy ezért külön kellett fizetni azt nem tudom. Ilyen a kisgépeknßel nincs, de a nagyoknál igen. Kérdezd meg a le´gitársaságot, vagy az adott légitársaság oldalán nézz utánna, hogy repülés kisbabával. biztos hogy ott elmondják vagy le van írva a szoptatás stb...

Ha már repültél többször biztos tudod, hogy egy felnött embernek is megfázva milyen kín a repülés. Pl egy kisebb fülgyulladás amit nem is érzel a repülön a süledéskor kinzó fájdalomként jön elö. Lehet megúszod csendben, de lehet végig ordítja a 16 órát.

2009. márc. 26. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
A légitársaság oldalát megnéztem, de nem igazán írnak erről részletesen. A szoptatásról meg végképp nem. Nem tudom, hogy azt illik-e vagy sem? Mert a babám csak szopik, mást nem is fogad el még.
2009. márc. 26. 11:22
 4/18 anonim ***** válasza:
47%

Szerintem a babad az oledben lesz, ot meg nem lehet bekotni kulon. Legalabbis az Easy Jetnel a mama oleben vannak az ilyen kicsik bekotve. De gondolom te mas tarsasaggal mesz, nem veluk.

A szopin ne aggodjal, olyan pulovert, polot, melltartot vegyel fel amivel gyorsan kikapod a cicidet, es a baba mar be is tudja kapni. Ezt otthon gyakorold be!

Egy kisebb takaro ugyis lesz veled gondolom es amikor szopizik radobod a babara es a melledre.

Hidd el senkit nem fog zavarni, izgatni hogy dudizik a babad!:)))

2009. márc. 26. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Azt hallottam, hogy attól függ, hogy a baba hol ül, hogy interkontinentális vagy csak kontinensen belüli, rövidebb útról van szó. A szoptatás remélem, hogy senkit sem fog zavarni. Köszönöm a válaszokat!
2009. márc. 26. 11:45
 6/18 anonim ***** válasza:
91%

a második válaszoló vagyok.


én ölben 16 órára nem vinnék gyereket. én már ültem végig ennyi idöt többször repülön és nem egy felemelö érzés.

a másik mikor a gép hírtelen fékez, vagy esetleg becsapódik, vagy csak egy hirtelen sülyedés lesz, akkor az ember elöre döl a lendülettöl aztán hátra. mikor ez a lendület megvan akkor annyira elöre döl hogy tehetelenül szinte össze nyomja ami az ölében van. ìgy az anya tehetetlenül össze nyomja a gyermekét, pedig még balesetnek sem kell lennie. Már többször mondták a hírekben hogy kötelezövé akarják tenni a gyerekülést a repülökön. Szerintem inkább fizess egy plussz ülést mint hogy össze nyomd.

2009. márc. 26. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Azert mindenkepp vegyel jegyet a babanak is, nehogy ne mehessetek fel egyutt, mert nem veszel jegyet. Ez azert nagyon hosszu ut lesz.

Esetleg ha nem tudod a tarsasagot elerni e-mailben, telefonon, egy utazasi irodaban is megkerdezheted mi hogy mukodik, ok ismerik a legitarsasagokat is!

Csak ugyesen szervezkedjel!

2009. márc. 26. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Megkérdezhetem melyik társasággal mész? Mivel átszállást nem említettél, így a Deltára vagy Malév New York/Torontora gondolok.

2 éve a Malév check-inben dolgoztam és elvileg a tengeren túli járatokon vannak olyan helyek, ahol a babád előtted van egy fektetett'kosárban'.Ezek a helyek kifejezetten kisbabások részére vannak fenntartva. Ha nem fizetsz külön helyet viszont a gép nincs tele, megkérheted a check-inest, hogy blokkoljon le melletted egy széket, ezt csak abban az esetben szabadítják fel, ha ez az utolsó hely a gépen.A bébinek csecsemőjegyet kell venned és elvileg ugye az öledben van,de 16 órás útra én sem ajánlanám. Te is fáradt leszel,jól fog esni ha te is pihenhetsz.

A szopi miatt ne aggódj, ahogy előttem írták egy pelenkát terítesz a bébire és a cicidre, senkit nem fog zavarni, ez abban a helyzetben szerintem teljesen érthető.

2009. márc. 26. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha az öledben lesz, akkor is be lehet kötni. Kapsz egy külön övet,a mit a tiédhez kell rögziteni. De ha nincs sok baba a fedélzeten, akkor oda fognak ültetni középre a 3-as sor elejére, ahol előtted lesz a nagy kivetitő. HA megkéred a személyzetet, hoznak a babának egy bölcsőt. Nem kell érte külön fizetni és abba teheted a babát.

Ha nem kapsz bölcsőt, mert mondjuk több baba lesz a gépen és kénylemetlen tartani az öledben, akkor leülhetsz a földre is a sorok közé. Láttam, aki igy csinálta.

Szoptatni lehet a wc-ben és pelenkázni is. Van lehajthatós pelenkázó.

És ha egyedül mész, akkor a felszállás előtt szólj a személyzet egyik szinpatikus tagjának, hogy a leszállás után segitségre lesz szükséged a csomagoknál. És akkor ő végig elkisér egész a kijáratig és segit. Ingyen.

2009. márc. 26. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
A Malévnek már nincsenek tengerentúli járatai tavaly november óta.
2009. márc. 26. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!