Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Amerika vagy Hollandia?

Amerika vagy Hollandia?

Figyelt kérdés

Tervezem, hogy összekuporgatok pénzt és elhúzok innen jó messzire... nem csak dolgozni, élni is. Egyetemet is akarom hagyni, mert csak OKJ-s képzésem van, de kezd arra kimenni, hogy csak azért tanulok, hogy szüleim kedvében járjak és hogy befejezzem, ha már elkezdtem (amúgy is olyan szakmai papírom lenne, amivel kb kiröhögnek).


De nem tudom, hogy hova... Hollandiáról azt hallotaam, h angol-német nemigen elég, mellé idővel meg kell tanulni hollandul, ami nem hiszem, hogy túlságosan menne, alapból nem szeretem a német nyelvet :(


Amerika (USA, Kanada) tetszene, elvégre imádom az angolt, de ezek a helyek elég gócpontok, minden ott történik USA-ban, plusz messze van MO-tól is és azt hallottam az egészségügy is nagyon drága...


...de mondjátok meg ti!

Kinek mi a véleménye, tapasztalata?


2011. máj. 23. 16:17
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

összegezzünk kicsit:

hollandia:

-könnyebben kimehetsz és ha nem tetszik ugyanígy vissza

-tudsz andolul németül, németet nem szereted, hollandul nem tudsz,

-látnivaló van bőven, életszínvonal, közbiztonság jobb mint itt

nagyjából ennyit tudok mondani hollandiáról röviden.

é-amerika:

-usa-ba nagyon nehéz kijutni bár nem lehetetlen, kanadába se könnyű,

-angolt tudod használni, szereted is, viszont "hiába" tanultál németül,

-visznylagosan jó közbiztonság az usában, mégtöbb látnivaló ; kanada a világ egyik legbiztonságosabb helye szintén teli látnivalókkal

-jó életszínvonal, viszont meg is kell érte dolgozni (természetesen hollandiában is)

-amilyen nehéz kijutni (ha egyszer kintvagy), szinte olyan nehéz hazajönni főleg a nagy távolság miatt.


ezek mellett én azt mondom hogy mindkét helyre utazz ki, nézz körbe, hogy mi a helyzet, bár saját véleményem szerint az usa-t javaslom ;)


sok sikert!

2011. máj. 23. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Hollandia, én itt vagyok. Szintem kiváló hely, igaz hollandul tényleg idővel meg kell tanulni de önkormányzatoknál indulnak ingyenes tanfolyamok és ennek segítségével könnyen meg lehet tanulni a nyelvet. Németül megszólalnál nem igazán díjaznák...Angolul szint mindenki beszél...Ha meg van a nyelv akkor állampolgárság már nincs messze... Jó az életszínvonal sőt, kiváló...tapasztalataim szerint...gyönyörű hely, kedves, segítőkész emberek, nyugodtság nem az mint otthon, hogy mindenki befelé fordul és csak a problémáival foglalkozik, mert az állam ilyen helyzetbe hozza az embereket, h meg sem lehet élni...Itt ha még csak a minimálbért keresed 1200euro körül van akkor is kijössz egy hónapban úgy h azt eszel amit szertnél nem kell görcsölni annyit, h áá ma megint kenyér meg felvágott mert nincs rá pénz...ha meg összeköltözöl másokkal akkor meg könnyen félre is tudsz rakni...Munkalehetőség: ha végzettséged nincs akkor nem egyszerű, de szintem ez Amcsiban is így van...minimálbért kapsz vagy azt se...én javaslom, hogy csináld végig a sulit vagy kezd egy olyat aminek értelme is van és utána menj külföldre, végzettség nélkül nem sok az esélyed...A szüleid meg hidd el nem baromságból erőltetik az egyetemet!!! Manapság igen is kell, otthon lehet nem, de külföldön igen. Vagy ha fiú vagy menj l szobafestőnek asztalosnak stb ezek kint nagyon jól keresnek, v hegesztőnek stb...

Amerika: Vannak kint rokonaim, igazából az is jó hely, de szinte arra is ugyanazok vonatkoznak, mint Hollandiára annyival h nehezebb a kijutás mert zöldkártyát lehet nem is kapsz az is lehet h csak évekkel később...feketén kimenni nem ajánlom...stb-stb...keresgélj neten találsz egy csomó cikket ezekről a dolgokról...

2011. máj. 24. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Hollandia, mégiscsak Európa.
2011. máj. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
59%

Utolsó előttinek: Köszönöm a korrekt válaszodat, hogy ilyen szépen leírtad mi a helyzet. No mi is Hollandián gondolkodunk. Feleségem diplomás Egészségügyis (ápoló) és asztalos, forgácsoló technikus és hegeszteni is tudok. Nekünk egy élhető országra volna szükségünk, idehaza 30 évesen ez gyerekkel totálisan gáz és szégyen, ami itt megy. Mindenhol kell dolgozni, de hogy munkából itthon megélj? Képtelenség. És nincs biztonságérzetünk itthon.

Jó volna gy normális nem lehúzó kapcsolatot keresni, de be kell vallanom nehéz eset. Én magam is javasolnám Hollandiát, szerintem is jó, hogy Európában van.

2011. jún. 12. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
22%
Hollandia=fű
2011. jún. 21. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
46%
Egyértelmű Amerika! Én jövőre oda megyek!
2011. aug. 1. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!