Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Külföldön soha nem kerülhetek...

Külföldön soha nem kerülhetek felsőbb vezetési pozícióba, ez igaz?

Figyelt kérdés

Jövőre érettségizek, a jövőmet külföldön képzelem el. Most ne menjünk bele a szokásos 'maradjunk vagy menjünk' vitába.

Sokat olvastam a dolog után, a többség pozitívumot írt és hogy jobb a megélhetés.

A problémám annyi, hogy tovább szeretnék tanulni és külföldön nem abból szeretnék megélni, hogy gyári munkás vagyok.

Azt is olvastam, hogy a magyar diplomát ott el sem fogadják.. Nem mérnöknek, vagy orvosnak fogok tanulni, ha más nincs akkor az idegenforgalommal akarok kezdeni valamit, hiszen az szakmát is ad. Muszáj továbbtanulnom (és akarok is) gimnáziumba járok, érettségivel meg nem sokra megyek se itt se máshol.


A kérdés, hogy külföldön kaphatok-e egy jó állást ami majd a jövőbeli diplomámnak megfelel? Persze, nem a vezérigazgatói székre pályázom. Csak félek, hogy olyan munkát kapnék csak mint az eladó vagy a takarítónő és csak azért mert külföldi vagyok.


2011. máj. 4. 22:28
 1/6 anonim ***** válasza:
A szamárlétrát végig kell csinálnod,és ez független attól,hogy külföldi vagy vagy sem..Ha jól végzed a munkád,ha elismernek,ha jobb vagy másoknál akkor egyre feljebb juthatsz és akár vezetőbeosztásban is dolgozhatsz..Nem akadály az hogy külföldi vagy..
2011. máj. 4. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az alsóbb szintû munkákra olyanokat alkalmaznak, akik kiesnek nyelvtudás/szakma/munkatapasztalat nélkül, eniatt ne aggódj. Ha nem is azonnal, de elôbb-utóbb megpályázhatod azt a vezérigazgatói posztot is :)
2011. máj. 4. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Ez nagyban függ attól is, hogy melyik országba készülsz. Pl. a németek elég összetartóak e tekintetben (is), ott nehéz föléjük kerülni...
2011. máj. 5. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
23%
Minden lehetséges.Nézd meg Sághy Szilárdot.Nyelvtudás nélkül ment ki spanyolba mint csóró mosogatott,krumplit hámozott és évek után úgy jött haza mint étteremfőnök.Úgyhogy hajrá!!
2011. máj. 5. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Persze, kedves utolsó. Főleg ha a kérdezőnek is y-ra végződik a neve, avagy mannnnnnnn-ra. Akkor aztán tényleg minden lehetséges...
2011. máj. 8. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem ezekre végződik a nevem :D
2011. máj. 8. 09:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!