Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Ki lehet játszani így a vízumot?

Ki lehet játszani így a vízumot?

Figyelt kérdés
Mondjuk elmegyek egy olyan országba, ahol 90 napig lehet vízummentesen tartózkodni, de én több időre mennék. És mondjuk átmegyek a szomszéd országba, ahol szintén 90 napig lehetek vízum nélkül, aztán vissza.
2011. ápr. 13. 16:27
 1/8 anonim ***** válasza:
Attól függ melyik ország. Az USA-ban például nem teheted meg, mert ha belépsz az ESTA-val(vízummentesen, max 90 napra), akkor nem jöhetsz vissza rögtön. Vagyis visszajöhetsz, csak a bevándorlási tiszt nem fog beengedni.
2011. ápr. 13. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

csak ha többszöri beutazásra szóló vízumot kapsz.

az első beutazásnál lepecsételik a vízumodat, és ha nem többszöri, akkor nem engednek vissza

2011. ápr. 13. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nem értem, ha 90 napnál kevesebb időre megyek ki, akkor is kell valami papírt szerezni a követségen?


Vagy lehet, nem jól fogalmaztam meg.


Mondjuk ki akarok menni Argentínába 4 hónapra, ami ugye több, mint 90 nap. Kimegyek vízum nélkül, és mielőtt letelne a 90 nap, átmegyek Brazíliába/Chilébe/valamelyik szomszéd vízummentes országba pár napra, szintén vízum nélkül, majd vissza Argentínába, majd miután letelne az összesen 4 hónap, haza Magyarországra.


Munkát vállalni nem akarok egyik országban se, csak ott lakni addig a 4 hónapig.

2011. ápr. 13. 17:18
 4/8 anonim ***** válasza:
Ilyen általad leírt dél-amerikai országokban esetleg meglehetne csinálni, de nem valószínű.
2011. ápr. 13. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Mivel az első beutazáskor lepecsételték a 90 napos vízumodat, (pecsét, belépés dátuma) a második beutazásnál nem engednek be.

ha többszöri belépésre feljogosító vízumod van, akkor amikor letelt az első pecsét utáni 90 nap, akkormár nem engednek be.

2011. ápr. 13. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Országa válogatja, van ahol simán meg tudod csinálni és senkinek egy rossz szava sem lesz.

Szerintem ne bízd a véletlenre, kérdezd meg a magyar nagykövetséget mit tanácsolnak, ha 4 hónapra tervezel menni.

2011. ápr. 16. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én azt nem értem az egyes válaszokban, hogy arról írnak, hogy "ha lepecsételték a belépéskor...". HA vízummentes országba megy valaki, akkor MIT pecsételnek le, ill. vízummentes ország esetén miért beszéltek egyszeri vs többszöri belépési engedélyről???


Most én vagyok hülye, vagy mi van?

2011. máj. 15. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Előző vagyok (az értetlen :D )


Egyébként nekem van egy amerikai ismerősöm, aki azt csinálta, hogy eljött Magyarországra, nem kellett neki vízum 90 napig, így 2,5-3 havonta kis időre átment egyik szomszédos országunkba (ahova szintén nem kell neki vízum 90 napig), majd visszajött Magyarországra, és akkor újra indult a 90 napja...

2011. máj. 15. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!