Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Magyarországra és az USa-ba...

Magyarországra és az USa-ba való ki/beutazáshoz melyik útlevelemt kell használni?

Figyelt kérdés

Usa-ban élek és nemrég kaptam meg az amerikai állampolgárságot és lett amerikai útlevelem is. De közben megvan a magyar útlevelem és a magyar állampolgásrságom is. Nyáron akarok hazamenni vakációra Magyarországra. Melyik útlevelemmel jöjjek ki az Usa-ból és melyikkel lépjek be Magyarországra? Lehet olyan csinálni, hogy elhagyom Amerikát amerikai útlevéllel, de Ferihegyen már a vámosnak a magyart mutatom meg? És visszafelé ugyanigy. Vagy ha az egyik útlevelemet használom, akkor a másikat nem lehet?

Hogy is van ez?


2009. febr. 27. 18:54
 1/9 anonim ***** válasza:
A többes állampolgárság a magyar törvények szempontjából nem érdekes. Egy szabály van, ha magyar állampolgár is vagy, akkor itthon a magyar papírjaiddal kell igazolnod magad. (Bár velem is előfordult már, hogy a német személyimmel repültem el és vissza, nem hiszem, hogy ebben az esetben is szigorúan vennék.)
2009. febr. 27. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Kerdezd meg toluk, pontosan megmondjak euvonal.hu
2009. febr. 28. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Ez rendben is van, de az Usa nem EU tag.

Az amerikai nagykövetség oldalán meg azt olvastam, hogy állampolgárnak az amerikai útlevelével kell elhagyni az országot és belépnie. Viszont, ha én amerikai útlevéllel jövök el New York-ból (ez ok.), akkor Mo-n a Ferihegyen igy nem mutathatom meg a magyar útlevelemet. Viszont akkor hogy van az, hogy MO-n magyar okmányokat kell használni.

És ha visszafelé megyek, akkor szintén a Ferihegyen a becsekkolásnál, tehát még nem a vámnál, eddig mindig a zöldkártyámmal kellett igazolni úgymond a vizummentességemet. Most pedig nyilván majd az amerikai útlevelemmel. Vagyis, akkor a becsekkolásnál sem használhatom a magyar útlevelet. Ellenben, ha odamegyek a vámhoz, ott meg igen? Ugyanis a magyarorszag.hu-n meg az van, ha magyar állampolgár vagyok, akkor a magyar okmányaimmal kell az országba be és kilépni.

Na erre adjon tanácsot valaki, hogy hogy is van ez?

2009. febr. 28. 13:41
 4/9 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy az USA nem EU tag, de mivel magyar utleveled is van, ezert kerdezd meg toluk. euvonal.hu hidd el tudjak a valaszt!
2009. márc. 1. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A nagykovetsegtol kerdezd meg, esetleg szuleidet, testveredet kuldd be Pesten a kovetsegre, es mindent elmondanak neki. Persze, csak ha Pesten laknak.

Amugy nagykovetseg, telefon.

2009. márc. 1. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

én 19.25

Szerintem ne csinálj belőle gondot. Én a német útlevelemmel utazom amerikába, mert ahhoz nem kell(ett) vízum. A repülőjegyet is arra vettem és azzal is indultam/érkeztem. Ha Németországba repülök, akkor is azzal szoktam elindulni, mert egyszerűbb. Az, hogy a magyar papírjaidat kell Mo-n használnod, arra vonatkozik, hogyha komoly okiratban igazolt dologról van szó, akkor a magyar papirokkal kell igazolnod magad, nem verheted át a hatóságot úgy mintha 2 személy lennél. A be- és kiutazásnál a kutya nem foglalkozik vele.

2009. márc. 1. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ez úgy működik, hogy mindig azzal az útlevéllel kell belépni az állampolgárságod szerinti országba, amilyen állampolgár vagy. Minden országba azzal lépsz be, amelyikkel akarsz, kivéve az USÁ-t, ahová az amerikaival kell illetve Magyarországot, ahová a magyarral. Nekem ezt elmagyarázták, mikor kettős állampolgár lettem és azt mondták, hogy ezt nagyon konzisztensen kell kezelni. Ez azért van így, mert attól függ, hogy milyen törvények vonatkoznak rád, hogy te mint állampolgár vagy mint külföldi lépsz be a határon. Hivatalosan, ha te Magyarországra amerikai útlevéllel lépsz be és valami gondod adódik, te amerikai állampolgárnak fogsz számítani, nem magyarnak. Ha pl. Mo-on tovább maradsz 90 napnál, akkor gondod lehet belőle. Hisz te amerikaiként léptél be, így 90 nap a szabad tartózkodási időd vízum nélkül. Ott lesz a pecsét az amerikai útleveledben, hogy mikor léptél be, aztán kiléptetésnél gondod lenne belőle. Nálunk működik, hogy Ferihegyen magyar útlevél, USA-ban amerikai. Amerikában nem is mutathatod a magyart, mert akkor turistának számítasz és magyarázkodhatsz. Nehogy a magyarral lépj be az USA-ba.
2009. márc. 22. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Szia!

Közben megkérdeztem az euvonal.hu-n és ott azt tanácsolták, hogy természetesen az USA-ba az amerikaival kell belépni és kilépni. De ha az amerikaival jöttem el az Usa-ból, akkor azzal is kell belépni Ferihegyen és akkor már azt is kell használjam Mo-n. Csak akkor van szükségem a magyar útlevélre, ha 90 napnál tovább maradok az országban, mert akkor tudom bizonyitani, hgy állampolgár vagyok és jogszerűen tartózkodom Mo-n. Máskülönben vizumot kell szereznem.

Szóval akkor most nem tudom.

A legegyszerűbb lesz, ha amikor hazamegyek először már mindjárt Ferihegyen megkérdezem, hogy melyik útlevelemet mutassam meg.

Nem akarok bonyodalmat. Otthon nem is lenne belőle semmi, de itt Usa-ban nagyon szigorúan veszik az ilyet és ha mondjuk nem látják az amerikai útlevélben a beléptetést, lehet, gondom lenne belőle.

2009. márc. 23. 13:08
 9/9 anonim ***** válasza:
Ezt nagyon jól látod - az USA-ban gondod lenne belőle meg persze Magyarországon is, mivel az USA nem EU tagállam. Az én amerikai állampolgár férjemnek többször is volt nehézsége ebből adódóan. Szóval EU sem engedékeny ám. Én úgy használom, hogy Magyarországon a magyar, Amerikában az amerikait, de használhatod csak az amerikait, csak akkor ne felejtsd el, hogy annak lehetnek következményei (ha ritka esetben is).
2009. márc. 24. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!