Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Milyen útleírásokat szerettek...

Milyen útleírásokat szerettek olvasni?

Figyelt kérdés

Azt a fajtát, amelyik a személyes élményeket írja le, hogy mi történt az utazóval az út során, és kevesebb konkrét dologt ír le, hogy mit hol lehet megtalálni, miért épült vmi, stb...vagy inkább az olyat, ami bemutat egy területet, mi hol van, de alig ír le vmilyen személyes élményt, hogy mi hogy tetszett az utazónak.

Esetleg még van vmilyen másféle típus is? Meg ezek lehet keveredhetnek is....

Egyáltalán szerettek útleírásokat olvasni? Az olyat szeretitek, ahova készültök, vagy voltatok ott, ahol az író volt, vagy az olyat inkább, ahol még soha nem jártatok, meg lehet nem is fogtok, mert veszélyes hely, vagy nagyon messze van, stb.


2011. márc. 28. 09:17
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon szeretek. Leginkább olyan helyekről, ahová szeretnék egyszer eljutni (bár a legtöbb hely ilyen:) ). Szoktam olvasgatni egzotikus helyekről, városokról, bármiről. El szoktam olvasni az adott hely látnivalóit is, de olyan formában szeretem, amit az utazó írt személyes élményekkel, tapasztalatokkal megspékelve. A adott hely történelmébe, építészetébe akkor ásom komolyabban bele magam, ha már konkrét az úticélom. Útikönyvet is ilyenkor veszek, és a netről mindent megtervezek, hogy mi hol, mire mennyi idő jusson.

Szeretem az Ongo-n található útibeszámolókat rengeteg képgalériával, mert képeket is imádok nézegetni. De sokat olvasom az Index Utazás fórumát is, ahol ki lehet az úticélt választani, és folyamatosan frissülnek a beszámolók, képek. Itt is csomó hasznos tanács van.

Te, kedves kérdező, milyet szeretsz?:)

2011. márc. 28. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A személyes tapasztalatok alapján írottakat szeretm. Régen volt egy sorozat Világjáró címen. Kb.50 kötet,különböző országokból és tájakról. Egyrészük ma már elavult ugyande még minidg érdekes olvasni. Vagy élvezetesek Germanus Gyula és a felesége írásai is.
2011. márc. 28. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Én is azokat szeretem, amik személyes élményeken alapulnak, és vicces vagy nem annyira vicces történeteket mesélnek el az ott élőkről, szóval olyan életszerűek. Meg próbálkozok írni is, és azért kérdeztem, hogy ki, milyet szeret olvasni, hogy milyet érdemesebb írni.

De még tényleg csak próbálkozok. Egyelőre mindig gondom volt, hogy a végére érjek az elkezdett útibeszámolóknak...:-( egyet sikerült csak befejezni, de az csak az emiljeim összefűzése volt, amiket az ismerősöknek írtam...

2011. márc. 28. 11:50
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Akkor hajrá, csak írjál. Engem tuti érdekelnének. Milyen helyekről írtál/írnál?

Első voltam.:)

2011. márc. 28. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Változó, mivel kevés idő van az olvasgatásra. Viszont érdekel a világ és itt a határ a falu szélén szintén.


-Olyan helyről, ahova tudom, hogy sosem fogok eljutni:

Ezekről nem olvasgatok, max rövid cikkeket. Itt az általános dolgok érdekelnek és nem az, hogy hol találom ezt a múzeumot vagy azt a barlangot. Személyes élmények itt pláne nem érdekelnek. Ezekről a MESSZI TÁJAKRÓL SZÁMOMRA INKÁBB UTAZÓS VAGY TERMÉSZETFILMET NÉZNI JÓ.

Persze ha könyvről van szó és amolyan regényről, az más. Pl a fentebb említett Germanus Gyula feleségének a Bengáli tűz című könyve úgy is nagyszerű, hogy tudom, sose jutok én el oda.


-Ahova eljuthatok...:

Na én konkrétan akkor szeretek útleírást olvasni, mielőtt megyek valahova, és infókat gyűjtök előre a helyről. Az a fajta vagyok, aki sosem fogja végigjárni pontosan egy más által leírt utat. Mert sokminden érdekel, ami mást nem az is. Viszont ha jó ötleteket olvasok, azt beleveszem a saját tervembe, ehhez viszont MINÉL KONKRÉTABB INFÓKAT SZERETEK, főleg a megközelítésről és hogy pontosan melyik fánál kell elkanyarodni.

Ha pedig a leírás írója nem tér ki konkrétumokra, akkor ÍRJON SZEMÉLYES ÉLMÉNYEKET ÉS VÉLEMÉNYEKET a látottakról. Mert úgyis összeszedem magamnak, hogy mit nézek majd meg. De ha előtte valamit különösen ajánl egy másik ember és azt is leírja miért, az tök jó!

Szóval LEGJOBB, AZ OLYAN LEÍRÁS, mely inkább személyes és a minden utazó által felkeresett látnivalót nem részletezi vagy azt is személyes élményként, emellett a kevésbé ismert látnivalókról minél pontosabb leírást ad! Tök jó pl ha valaki leírja, hogy ezért-azért milyen klassz is egy külvárosi kis utca a vasúttól 200 m-re, pedig semmi nevezetesség nincs ott, csak neki tetszik. Tuti felkeresném az ilyet!


-Illetve szívesen olvasom ismerőseim élményeit. Ekkor viszont főleg az ő személyes élményei érdekelnek.

2011. márc. 28. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi a részletes véleményt, még várom a hasonlókat.:-)

Eddig Máltáról, Párizsról, Spanyolországról, Erdélyről, Németországról irogattam. De csak a párizsit fejeztem be.:-( Ja, és a Budapest-Bamako rallyn is részt vettem 2éve, arról is sikerült befejezni a beszámolót, az volt az első, akkor kaptam kedvet az útleírásokhoz.

2011. márc. 28. 22:19
 7/7 anonim ***** válasza:
Én inkább személyes tapasztalatokról szeretek olvasni, és általában olyan helyekről olvasok, ahova tudom, hogy eljutok a közeljövőben. :)
2011. márc. 30. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!