Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Hány kg cukrot lehet behozni...

Hány kg cukrot lehet behozni vámmentesen az Eu más tagállamaiból?

Figyelt kérdés
Ma hallottam, hogy létezik valamilyen korlát. Előző hétvégén közel 40 kg cukrot hoztam autóval saját célra Németországból (a nyári lekvárfőzésre spájzolok). Ha máskor is megtenném, út közben megbüntethetne érte valamilyen hatóság?
2011. márc. 19. 23:22
 1/3 anonim válasza:
szerintem nyugodtan hozhatsz bármikor bármennyit, ugye már nincsenek határőrök sem, szabadon lehet mozogni az Euban.
2011. márc. 20. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Az Európai Unió schengeni övezethez csatlakozott országaiból annyi árut hozol be magánhasználatra, amennyit akarsz. Pont ez a lényege, a szabad ember- és árumozgás.


Értékesítési célnál más a helyzet, és azoknál az EU országoknál is, akik nem tagjai Schengennek. (pl. Románia és Bulgária)

2011. márc. 20. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Ezek szerint én értettem félre valamit. Mindenesetre jó tudni, hogy nincs korlátozás.
2011. márc. 20. 18:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!