Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Mi szükséges hozzá, hogy...

Mi szükséges hozzá, hogy Amerikában élhessek?

Figyelt kérdés
Ha 18 éves leszek (most 17 vagyok) szeretnék kiköltözni Amerikába, de nem igazán tudom, hogy mi szükséges hozzá (vízum, tartózkodási engedély stb. ilyenekre gondolok) és hogy ezeket hol lehetne elintézni. Még az is érdekelne, hogy Amerikában (főleg New York érdekelne) kb mennyiért lehet lakást bérelni (nem kell semmi luxusra gondolni csak amibe úgy "normálisan" lehet lakni :D) és, hogy milyen munkalehetőségek vannak. Hát most hirtelen ennyi jutott eszembe, de ha bármi van ami szerintetek hasznos lenne számomra írjátok le! :D
2009. febr. 21. 14:07
 1/4 anonim válasza:
91%

Szia!

Hát, csak úgy egyszerűen nem lehet idamenni sajnos, hogy: itt vagyok és szeretnék itt élni....

A Te életkorodban én a következőt csinálnám: keress egy kinti egyetemet, jelentkezz, ha jó tanuló vagy, ösztöndíjat is kaphatsz. Nézd meg. pl. a Fullbright lehetőséget , illetve az USA tanulási lehetőségekről volt egy fórum a nagykövetség honlapján: [link]

Ha esetleg az egyetemi továbbtanulás valamilyen okokból nem játszik, akkor ha olyan szakmád van ami kint hiányszakma, keress egy munkáltatót aki bevállalja hogy alkalmaz, levelezzétek le, ők adnak olyan papírt amivel kérhetsz munkavállalói vízumot (a nagykövetség honlapján egyébként minden le van írva).

Vagy házasságot kötsz egy amerikai állampolgárral, ehhez is egy rakás papírt ki kell tölteni, bizonyítani, hogy ismeritek egymást, meghogy szerelmi házasság..... ajánlom figyelmedbe a Zöldkártya c. filmet :)

Vagy beadod a jelentkezésedet a zöldkártya lottóra, aztán vagy kihúznak vagy nem. A jelentkezés egyébként ingyenes, [link] oldalon. Idén október elejétől december elejéig lehet majd újra jelentkezni ha minden igaz, eddig úgy volt.

Vagy menj ki az újfajta útlevéllel és felejts el hazajönni, bár azzal sehogy sem vagy legális, szóval találhatsz melót, de azt nem fizetik meg annyira mintha legális lennél, bár azért meg lehet belőle élni. Ha mégis kintfelejted magad, ne keveredj semmilyen balhéba mert azonnal hazatolnak, egyébként meg nem nagyon foglalkoznak veled, naponta több repülőnyi embert hazaküldhetnének akik illegálisak. Nincs rá a kormánynak se pénze, se apparátusa.

Lakásbérlés: [link] vagy [link]

És még egy nagyon fontos és hasznos weblap: [link]


És ha segítség kell a melókeresésben, papírok intézésében: [link]

Háááát, nagy fába vágod a fejszédet, én drukkolok Neked, mert én is mennék, csakhát 2 gyerekkel nagyobb felelősség, miattuk nem ugrálhatok nagyokat.

Ha én most annyi idős lennék mint most Te, én mennék sima túristaként, aztán..... :)

2009. febr. 23. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

köszi szépen a választ! :)

De akkor azt mondod h ha kimegyek és "kinntfelejtem" magam, és lebukok akkor nem lehet belőle baj max hazaküldenek? :)

Továbbtanulni nem szeretnék, nem szeretném az életem tanulással elpazarolni miközben azt is tehetném amit igazán szeretnék. (és azért tanulni nem csak iskolában lehet, angolul sem ott tanultam meg) :D

2009. febr. 23. 16:36
 3/4 anonim válasza:
82%

Szia, első hozzászóló vagyok.

Ha kint felejted magad és mégis beüt a krah, igen, hazaküldenek, és kitiltanak X évre (ez nem tudom mennyi). De a kint élő több ismerősöm is azt mondja, nem foglalkoznak annyira az iilegálisokkal amíg nem csinálnak zűrt. Nem konkrétan bűncselekményre gondolok, egy közlekedési baleset során is bukta van.

AZért ezt a tanulás dolgot gondold meg, mert ott is úgy működik,hogy akinek nincs valami jó szakmája, az csak kulimunkát kap. Ugye nem akarsz a mexikóiak mellett budit pucolni? Legalább ott végezz el egy 2 éves community college-ban egy szakmát, mert ha később úgy alakul hogy mégiscsak legláissá tudod tenni magad, akkor meg abba fognak belekötni, hogy nem ott knt csináltad a szakmádat és kevesebb fizetést fogsz kapni (az egyik ismerősöm is így járt).

Itthon milyen sulit végeztél? Van szakmád?

Ha gondolod, írj privátban, ha nem akarod a részleteket nyilvánosságra hozni.

2009. febr. 24. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Szia!

Én most járok középiskolába közlekedés-autószerelő szakra de azt nem fogom befejezni csak ugye még iskolaköteles vagyok. Amikor betöltöttem a 18-at mindenképpen szeretnék kimenni legalább pár hónapra csak hogy "kipróbálhassam magam" :) Gondoltam arra is hogy Angliába megyek ott kicsit egyszerűbb lenne (nem kell vízum stb) de inkább Amerika az álmom :D Az se baj ha lebukok és kitiltanak, de legalább elmondhatom hogy teljesült az egyik legnagyobb álmom :) Akármilyen munkát elvégzek, csak persze megtudjak belőle élni amí kinnt vagyok...

2009. febr. 24. 15:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!