Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Hol lehet elrejtőzni a világ...

Hol lehet elrejtőzni a világ elől?

Figyelt kérdés

Hova vonulhatnék el, hogy kicsit magányos legyek? Valami kolostor, vagy hasonló érdekelne valami hatalmas hegyen. Közösség vagy akármi, ahol nincs jelen a XXI. század semmiféle formában. Van valami menedék az ilyen lelki nyomorékoknak?

Köszi előre is


2011. febr. 7. 22:16
1 2 3
 11/21 anonim válasza:
66%
Gyűrűfű ökofalu? Bár ott nem tudom mennyire lehet elvonulni a világ elől. Tetszik az ötleted.:)
2011. febr. 8. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
66%

helló!

fura, hogy mostanában egyre több embernek vannak ilyen vágyai, hogy eltűnjön innen, egy nyugisabb helyre. köztük vagyok én is, épp ma indulok, egyik rokonomhoz vidékre. muszály egy kicsit elmennem innen, mert belebetegedtem, és ez szó szerint. én azt javaslom először is menj el vidékre, ha van rokonod, és utána jöhet egy nagy túra, pl tibetbe gyalog :). ha nincs rokonod, akkor nem tudom..akkor ha nem sportolsz, kezdj el rendszeresen, az sokat segít.

2011. febr. 8. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
16%

Aztán ezek a primitívebb, vidékiesebb helyek mitől is nyugisabb helyek?


Több munkát kell végezni hétköznapi feladatok elvégzésére pl. ahelyett, hogy kivennél a hűtőből egy doboz tejet, el kell menni megfejni a tehenet.

Ahelyett, hogy felkapcsolnád a fűtést, ki kell menni a fáskamrába, fát kell aprítani, be kell hordani a házba, tüzet kell rakni, be kell gyújtani.

Ha normál tűzhely helyett sparhelt van, akkor főzéshez is ugyanez kell.

Ahelyett, hogy megnyitnád a csapot, ki kell menni a kútra vízért. Ez eléggé kellemetlen lehet télen, amikor kint vastag hó van, és be van fagyva a kút. Bányászcsákánnyal kell vízért menni.


Nincs megfelelő rendőrségi ellátás, bármikor rád támadhatnak rablók, szabadon garázdálkodnak a kóbor kutyák, ha megsérülsz, több órába telhet míg valaki észrevesz, nemhogy a mentő kijöjjön.


Ez mitől nyugis?


Én nem értem egyes emberekben, hogy a nyugalmat miért a primitívségben keresik. Azért alkotta meg az ember a fejlett technikát, hogy kevesebbet kelljen dolgoznia, kellemesebb legyen az élete.

2011. febr. 8. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
84%

1. vegyél biciklit

2. tegyél le az asztalra egy térképet

3. ejts rá egy tollat -> megvan az úticél

4. tekerj oda


ismételd 3-4.


Tudom, hogy nem szép dolog, de én pazarul megéltem a bringatúrázásaim alkalmával a földekről szedett zöldség-gyümölcsön. Persze kell hozzá tőke, de átlagban egy nap nagyon olcsón kijön.

2011. febr. 8. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
51%
Ezt most ugye te sem gondoltad komolyan, hogy falun a mai napig kútról hordják a vizet?
2011. febr. 12. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
66%

"Ezt most ugye te sem gondoltad komolyan, hogy falun a mai napig kútról hordják a vizet?"


A kérdező olyan helyre akart menni, ahol idézen "nincs jelen a XXI. század semmilyen formában"...

2011. febr. 12. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Valóban. Vizet akarok hordani, és begyújtani hogy meleg legyen. Szerintem ez nem primitívség. Ma is rengetegen élnek így Magyarországon is.

Ne vegyen körül semmi csak a végtelen hegyek! :)

2011. febr. 13. 12:47
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
Akkor a Mecsekben tudok ajánlani pár helyet: Gyűrűfű, Vágottpuszta, Kisújbánya
2011. febr. 13. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim válasza:
66%
deazorbán
2011. febr. 13. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
Ez a kérdés így tíz évvel a feltevése után is megmelengette a szívem. Pontosan ugyanarra vágyom mint a kérdező.
2021. jún. 28. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!