Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Milyen munkával, hobival,...

Prométeum kérdése:

Milyen munkával, hobival, vagy önkénteskedésel lehet körbe utazni a világot?

Figyelt kérdés
Nagy vàgyam hogy körbe utazam a föld golyó 80% át, vagy legalább Európát és Ázsiát csak sok ország drága.

#Utazás# #Európa# #Ázsia# #Amerika# #Turizmus# #Ausztrália #. Afrika#
dec. 27. 15:55
 1/10 anonim ***** válasza:
25%
Onlyfanses prosti
dec. 27. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha most ilyen mindent megoldó megoldást keresel, olyan nincs sajnos. Borzalmasan sok pénzbe kerül egy ilyen.


Vannak olyan munkák amik 100%-osan lehet online végezni, így utazás közben is, de kevés ilyen van. Online pszichológus, fordító, social media manager, de ezekhez mind papír kell.


Pl Worldpackers-el lehet "önkénteskedni" kajáért és szállásért cserébe. Gyakran ezért is pénzt kérnek, de ki lehet fogni ingyen helyeket is. A hátrány az idő ebben. A legtöbb helyen napi 4-6 óra munka, heti 4-5 napban, legalább két hétig, de ez erősen változhat. Mellette nem igazán lehet dolgozni. De ha sikerül is, utazni már biztos nem tudsz majd.


Vagy lehetsz travel influencer, de ahhoz is kell kezdő tőke.

dec. 27. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%

Van ismerősöm, aki éhező gyermekeknek segít, viszik az adományt.(egy csapat tagja)Rengeteg országban jártak, különleges helyeken is.

De az utazástól messze van. Puritán körülmények, fizetés nincs.

De legalább körbejárják a világot.

dec. 27. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
60%

A magyar nyelv elsajátításán még nem gondolkoztál?

Tudok ilyen munkákat, de kívülről nem lehet bekerülni.

Pl. nagy utatási irodák utazó fotósa. Vagy National Geographics is jó hely. Van még pár

dec. 27. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
82%

A vágyak akkor szoktak teljesülni, ha realitásérzékkel párosulnak. Vagy valaki nagyon gazdag, bár ekkor azok a vágyak sok embernek nagyon nem azok.

Amit #4 mond, azért be lehet kerülni kívülről, de kiválónak kell lenni a szakmában, és tudni kell, hogyan lehet erről bizonyságot adni.

Az utazás önmagában nem lehet cél. Az önkénteskedés és karitatív munka jelentheti sok ország elérését, de ott a munka a cél, az utazás a kényelmetlenség benne.

dec. 27. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
64%
Utazásszervező utazási irodáknál.
dec. 27. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 BeefEater ***** válasza:
40%
Légiutas kísérő vagy pilóta hagyományos (nem fapados) légitársaságnál.
dec. 27. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

6: egyre kevésbé. Minden intézhető kb online. Ha nagy irodához tartozik a magyar fiók, akkor a nagy iroda tárgyal le mindent. De nem mindenki mindenfelé, hanem az a két ember, aki tud törökül, az a törököket stb.

Kisebb magyar irodák szerveznek buszos utakat (síelés, egynapos városnézés), de az is kifúj kb 10-15 közeli EUs úticélnál.

dec. 27. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
27%
Legyél nemzetközi szinten ismert és népszerű színész, színésznő, séf stb. És keress befektetőt egy XY-nal a világ körül sorozatra.
dec. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha munkával utazod körbe a világot, akkor alapvetően a munka miatt utazol és maga az utazás háttérbe szorul, csak kellemetlenség a munka közben. Akit munka miatt utaztat a munkahelye, az általában a reptérről egyenesen az irodába/tárgyaló partnerhez utazik, ha végeztek a munkával/tárgyalással, akkor üzleti vacsorára viszik. Turistáskodásra általában nem nagyon jut ilyenkor idő.

Na meg általában nem te döntöd el, hogy mikor hova utazol legközelebb, hanem az, hogy a cégnek hol vannak gyárai, irodái és partnerei, akikhez utazni kell és ez messze nem mindig annyira vonzó úticél.

Ráadásul általában nem is maga az utazás a munkád az ilyen munkakörökben, az legfeljebb csak része a munkádnak. Viszont amíg utazol, addig sem tudsz a többi munkáddal haladni. Úgyhogy mire visszajössz egy utazásról, addigra az irodádban felhalmozódik több napi elintézni valód, amik azalatt az idő alatt is szaporodnak, amíg az elmaradás ledolgozásával foglalkozol.

Na meg ha valaki már nem szingli, hanem párja, családja, gyerekei, idős rokonai, családi kötelezettségei vannak, akkor a munka utazásokkal járó időkiesést a párkapcsolat, család is megsínyli. Amit megspórolsz rajta, hogy a cég utaztat és nem neked kell fizetni az utazásért (miközben még csak kiélvezni se nagyon tudod az utazás), azt akár sokszorosan is elköltöd bébi szitterre, bejárónőre, idősgondózókra, étel rendelésre, kutya megőrzésre, egyéb szolgáltatásokra, amik pótolják, hogy te nem vagy itthon és nem tudsz foglalkozni olyan dolgokkal, amiket addig is meg kell csinálni, amíg te úton vagy.


Ismerek olyat, aki fél-egy órás tárgyalások miatt szokott repülni 3-4 órákat (plussz az utazás a reptérre/ről, meg a várakozások). Ha olyan a programok időzítése, hogy még elér egy repülőt visszafelé, akkor inkább még aznap visszarepül, hogy kevesebb időt veszítsen el a többi munkájából, meg a saját szabadidejéből. Ha úgy jön ki a program, akkor aznap már nem repül vissza, ott tölti az éjszakát és csak másnap indul vissza, viszont így az utazással időt veszít a másnapból is, ezért ez nem éri meg annyira.


Az olyan munkáknál, ami magához az idegenforgalomhoz tartozik, mint pilóta, stewardess, általában nagyon feszített a beosztás. A kötelező pihenőidőt eltöltheted a célállomáson, mert addig úgyse dolgoztathatnak, de jóformán amint lejár a pihenőd, már osztanak is be visszaútra, így nem fogsz sokat turistáskodni. Ráadásul előtte és utána is végigdolgozod a teljes repülőutat, ami szintén nem pihentető. Míg mások alszanak, filmet néznek, ücsörögnek, addig te végig talpon vagy, rohangálsz az utasok igényei után, vitatkozol, problémákat oldasz meg, felszolgálsz, takarítasz, szemetet gyűjtesz, terelgeted az utasokat. Úgyhogy ki akarod majd használni a pihenődet, nem marad sok extra energiád turistáskodni a szabadidődben.


Az önkénteskedések is hasonlóak, csak ott még fizetést se kapsz érte, hanem a jótékony cél szolgálata a fizetésed - vagy még te fizetsz érte, hogy mehess dolgozni.


Egy rakás munkánál már régóta nem nagyon alkalmaznak utazó dolgozókat, mert sok esetben felesleges egy tolmácsot, idegenvezetőt, utazásszervezőt, sofőrt, fotóst, videóst, akárkit utaztatni a célállomásra. Sokkal egyszerűbb és főleg olcsóbb egy helyi embert felbérelni, aki eleve ott van helyben, megspórolható az utazás és szállás, ellátás költsége, egyszerű óra/napidíj fejében el tudja helyben végezni a munkát, aztán hazamegy a saját otthonába.

A covid óta egyre több cég erősen vágja vissza a felesleges utazások költségeit és inkább online konferenciákkal oldják meg a dolgokat.


Van néhány munkahely, ahol időnként be tudsz iktatni a céges utazásba 1-2 plussz szabadnapot, vagy akár egy-két hét szabit is, hogy ha már elvittek valahova a cég költségén, akkor ott turistáskodj egy kicsit a saját költségedre visszaút előtt. De ilyenkor meg a szabadságod ugyanúgy fogyasztja az utazás, mint bárki másét. És a szabadsággal súlyosbított utazás alatt csak még több munkád halmozódik fel, amit aztán el kell végezned.


Vannak munkák, amiket lehet full remote végezni és akár hátizsákos utazóként, digitális nomádként is lehet csinálni. Viszont ehhez kell olyan cég, ami támogatja is, hogy full remote dolgozz nekik. Ez pedig ritka. A legtöbb cégnél általában max 2-3 nap home office elfogadott és azt is inkább lefaragni szokták sok helyen.

Full remote inkább szabadúszó, külső bedolgozó munkáknál lehet működni. Amihez nem elég csak a munkádhoz érteni, hanem menedzselni is tudnod kell, hogy legyenek ilyen munkáid, amikből meg is tudsz élni. Plussz azt is tudnod kell menedzselni, hogy az utazás közben tényleg tudj is dolgozni, mert a munkádért csak akkor fognak fizetni, ha el is végzed. Elvégezni meg csak akkor tudod, ha foglalkozol vele.


Itt meg képbe kerül a klasszikus dilemma, hogy vajon jobb-e utazás közben dolgozni, mint szabadság alatt turistáskodni. Digitális nomádként nem csak utazol, hanem dolgozol is, onnan, ahol épp vagy. Viszont ezért az adott helyen hosszabb ideig kell fizetned a szállásért, drágább kajáért, utazásért, internetért, egyebekért, miközben a nap jelentős részében nem tudod az utazás örömeit élvezni, mert vagy a szálláson, vagy egy kávézóban, vagy akár a tengerparton, de nem szórakozással töltöd az idődet, hanem az otthonról magaddal hozott munkádért, amiből élsz. Persze van létjogosultsága annak a nézőpontnak, hogy mennyivel jobb a munka végeztével a tengerben csobbanni, vagy egy egzotikus ország szép tájaiban gyönyörködni, mint otthon zötyögni hazafelé a munkahelyedről. Másrészt viszont ugyanúgy a munkával kell foglalkoznod, mintha otthon lennél és addig nem nagyon élvezheted a szebb (és általában drágább) környezet előnyeit.


A klasszikus szabadság alatt nyaralásnál leteszed a munkát és a szabi végéig gondolnod se nagyon kell rá, hogy van egy munkahelyed, teljes értékűen csak a kikapcsolódásé minden pillanatod.


Az ilyen utazó influencer, fotós és egyéb munkákat is érdemes a helyén kezelni, mert ezek az utazások is a munkáról szólnak. Tény, hogy itt az utazás a munkád része és itt legalább biztosan látványos helyekre utazol, megismerhetsz új és érdekes helyeket. De az utazások itt is a munkának vannak alárendelve. Azért utazol, hogy anyagokat készíts az utazásodról. Az utazás alatt nem nyaralgatni fogsz, hanem végig dolgozol, forgatod, fotózod az egészet. Ezerrel pörögsz rajta, hogy mindent megörökíts, amit lehet, végig keresed a témát, írod a szövegeket, hogy hol mit kell elmondanod, felveszed ezerszer, mert közben elrontottad, még nem is végeztél vele, már rohannod kell a következő helyre. Mindent akkor és úgy csinálsz, hogy az a felvételeken a lehető legjobban nézzen ki és sok esetben rögtön fel is kell dolgoznod az anyagokat pl. napi videókhoz, közösségi média posztokhoz. Szóval amikor nem forgatsz, akkor felvételeket letöltesz, akkukat feltöltesz, képeket és videókat szerkesztesz, feltöltöd, publikálásra készíted elő, írod a következő szövegeket, közben szerezed az újabb forgatásokat. Közben meg úgy csinálsz, mintha mennyire laza és menő dolog lenne és veszettül koncentrálsz, hogy ne látsszon rajtad, mennyire kikészít és eleged van már az egészből. Nyilván sokkal jobb, sok más munkánál, de messze nem ugyanaz a klasszikus nyaralás, mint amikor kedvedre töltöd az idődet azzal, amivel te szeretnéd.


Legjobban azzal jársz, ha kitanulsz valami olyan szakmát, amivel jól fizető állást lehet találni és ezzel elég pénzt keresel hozzá, hogy a saját kedvedre tudj utazni a szabadidődben.


Még jobban jársz, ha megismerkedsz a pénzügyi tudatossággal, a piacgazdaság működésével és a befektetésekkel, minél előbb elkezdesz megtakarítani és az elköltése helyett kamatoztatni a pénzedet, hogy a pénzed is pénzt termeljen, így a kamatokból egy idő után akár sokkal szabadabban tudsz utazni, mintha a munkahelyed fizetné az utazásod egy csomó kompromisszumért cserébe.

jan. 1. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!