Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Budapestiek figyelem! A...

Budapestiek figyelem! A barátommal haza utazunk Magyarországra. ( sose járt még MOn) Én Budapestet nem ismerem mert Szombathelyi vagyok eredetileg de megszeretném neki mutatni a várost. Tudnátok programokat ajánlani 4 napra??

Figyelt kérdés
úgy gondoltam hogy 2 éjszaka Budán / 2 éjszaka Pesten. Csak nem tudom mi lenne a jó programfelosztás?

okt. 14. 14:52
 1/5 anonim ***** válasza:

Budapesten rengeteg dolgot lehet csinálni.

Attól függ, hogy mi érdekel titeket.

okt. 14. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
82%
Fölösleges két különböző helyen aludni, jó a tömegközlekedés.
okt. 14. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
90%
A tömegközlekedés Budapesten alapvetően jó színvonalú, ezért szerintem felesleges egyszer Budán, egyszer Pesten aludni, a Deák Ferenc tértől (belváros) 5 perc alatt Budára ér a metró. A "kötelező" látnivalókat elég sok oldalon megtalálod, azon kívül meg rajtatok és az időjáráson múlik, hogy milyen programot érdemes csinálni. Városmegmutatás helyett gondolkozz inkább közös városnézésben, elvégre te is új helyszíneket fogsz felfedezni.
okt. 14. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
63%

Buda:

- Budai Vár: Nemzeti Galéria, Sikló, Halászbástya, Mátyás templom stb.

- János-hegy: Libegő, Erzsébet kilátó, Normafa, Gyermekvasút, Fogaskerekű stb.


Pest:

- Belváros: Váci utca, Bazilika, óriáskerék, Országház, Zsinagóga, Opera

- Városliget: Zene háza, Állatkert, Széchenyi fürdő, Hősök tere, BalloonFly stb.


+1:

Margitsziget: zenélő szökőkút, víztorony, japánkert stb.

okt. 14. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Teljesen felesleges két helyen foglani. Sok program úgyis olyan, hogy átmész a Dunán.

Budai vár (Érdemes végigmenni a várkert bazártól fel, majd keresztül a váron egész a Mátyás templomig), halászbástya, gellérthegy, operaház, duna-korzó, vigadó, parlament, bazilika, hősök tere, néprajzi múzeum, magyar zene háza, vásárcsarnok, esetleg valamelyik fürdő (Gellért, Széchenyi), de lehet sétahajózni, vagy kimehettek a margitszigetre ha sok időtök van.

tegnapelőtt 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!